Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Dodano:

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych. Istnieje kilka prostych metod opisu swoich zdolności lingwistycznych, które zwiększą szansę na wymarzoną pracę.

Kluczem do sukcesu jest prawidłowy opis języków obcych w CV. Jak wszyscy wiedzą, znajomość i odpowiedni opis języków dają znaczną przewagę nad innymi na rynku pracy. Dzięki takim kwalifikacjom można spodziewać się również wyższych zarobków. Znajomość języków obcych to bez wątpienia bardzo istotna sprawa, nie można zatem pominąć tego tematu w CV. Jak jednak wpisać w ten dokument tego typu informacje? Podpowiadamy.

Po pierwsze: miejsce

Wielu kandydatów, mimo doskonałej znajomości konkretnego języka, nie wie, w którym miejscu dołączyć taką informację. Gdzie powinna znaleźć się sekcja z językami w CV? Należy pamiętać, aby sekcji nie umieszczać na końcu dokumentu. Kandydat powinien usytuować taką wiadomość np. w lewym dolnym rogu, pod zdjęciem i na pierwszej stronie.

Po drugie: opis

Opisując swoje zdolności językowe i ich poziom, można zwiększyć skuteczność CV, jeśli już pracowało się z konkretnym językiem. Wystarczy w jednym zdaniu zawrzeć krótki opis swoich obowiązków. Każdy język, którym kandydat potrafi się posługiwać, powinien też mieć skonkretyzowaną informację na temat poziomu. Taka notka powinna być zgodna ze standardami europejskimi np. A1, B2 itp. Inne opisy np. zwrot „dobry, podstawowy” mogą być inaczej rozumiane przez każdego. Dodatkowo można pochwalić się uzyskanymi certyfikatami i datą ich zdobycia. Jeśli kandydat chce subiektywnie ocenić swoje umiejętności, może dołączyć kropki lub paski dostępu. Ich zaletą jest to, że rzucają się w oczy i przyciągają wzrok pracodawcy.
Reklama
Po trzecie: prawda

Języki obce w CV i nasz poziom ich znajomości powinny być opisane zgodnie z rzeczywistością. Najprostszym sposobem ich zweryfikowania jest prowadzenie przez pracodawcę rozmowy kwalifikacyjnej właśnie w wymaganym języku. Coraz częściej już nawet podczas wstępnej rozmowy telefonicznej pracodawcy zachęcają do pogawędki i pochwalenia się swoimi umiejętnościami.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Mikołajki i finał konkursu plastycznego Ekologiczna Rodzinka 3 grudnia w Auchan Krasne

Centrum Handlowe AUCHAN KRASNE zaprasza wszystkie dzieci do udziału w imprezie Mikołajkowej, która odbędzie się 3 grudnia br. 

Artykuł sponsorowany

Akwarium dla bojownika – na co zwrócić uwagę?

Kupując akwarium oraz planując jego wyposażenie, warto wiedzieć, jaki gatunek ryb chcesz w nim hodować. Na początek o wiele łatwiej jest opiekować się akwarium, w którym będzie żył jedynie jeden gatunek, najlepiej...

Artykuł sponsorowany

Jak oszczędzać pieniądze i nie zwariować?

Metody oszczędzania są różne, nie ma jednego skutecznego sposobu na to, aby więcej pieniędzy zostało w naszym portfelu. Trzeba wziąć pod uwagę swoje wymagania, potrzeby, ale także przyzwyczajenia. Jak oszczędzać...

Artykuł sponsorowany

ABC kierowcy, czyli jak naładować akumulator?

Zdarza się, zwłaszcza w okresie zimowym, że akumulator przestanie działać i nasze auto zostanie unieruchomione. O akumulator należy dbać jak o każdą inną część eksploatacyjną w samochodzie. Warto go doładować, a jeśli...

Artykuł sponsorowany

Wojna na Ukrainie wyzwaniem dla Podkarpacia - Kongres Polska Wielki Projekt w Sanoku

Napaść Rosji na Ukrainę trwale zmieniła architekturę bezpieczeństwa na naszym kontynencie, ale także szczególnie dotknęła Podkarpacie. Jako region przygraniczny odgrywa ono kluczową rolę w zarządzaniu skutkami wojny po stronie polskiej.

Artykuł sponsorowany

Modele outsourcingu: nearshoring oraz offshoring

Rosnąca popularność outsourcingu IT wynika z szeregu korzyści, jakie daje wydzielenie niektórych obszarów działalności przedsiębiorstwa i powierzenie ich zewnętrznym partnerom. Rozważasz taką opcję? Masz do wyboru m.in. nearshoring lub offshoring.

Artykuł sponsorowany

Live streaming - najważniejsze trendy 2022

Popularność live streamingu rośnie z roku na rok. Dziś nikogo już nie dziwi fakt, że transmisja popularnych wydarzeń sportowych czy koncertów odbywa się odpłatnie przez Internet. Z dużo większą łatwością angażujemy się...

Artykuł sponsorowany

Czy COVID-19 może powodować kurczenie się mózgu ?

Zanik mózgu odnosi się do utraty tkanek mózgowych, w tym neuronów i połączeń między nimi. "Kurczenie się mózgu" również wchodzi w zakres atrofii mózgu. Może dotyczyć całego mózgu lub tylko niektórych jego...

Reklama