Rzeszów - Sobota, 22.02.2025
Reklama

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Kiedy temperatury powietrza spadają poniżej zera i lokalnie pojawiają się przymrozki, policjanci z rzeszowskiej komendy otrzymują zgłoszenia, o osobach bezdomnych, które narażone są na wychłodzenie organizmu.

Do jednej z takich sytuacji doszło dziś rano Rzeszowie. Dyżurny miejskiej komendy otrzymał informację, o kobiecie leżącej w zaroślach, w rejonie ulicy Podpromie.

Reklama

Skierowanie na miejsce policjanci z komisariatu w Śródmieściu ustalili, że w zaroślach od strony Bulwarów, przebywa kilkuosobowa grupa bezdomnych mężczyzn i kobiet. Z uwagi na wychłodzenie organizmu, dwie z nich wymagały pomocy medycznej. Funkcjonariusze zaopiekowali się kobietami do czasu przyjazdu ratowników medycznych. 43-latka w stanie głębokiej hipotermii została przewieziona do szpitala. Pomocy medycznej wymagała również 67-latka z objawami lekkiego wychłodzenia.

Rzeszowscy policjanci przypominają, że niskie temperatury i lokalnie występujące przymrozki stanowią śmiertelne zagrożenie dla osób, które nie mają odpowiedniego schronienia. Mundurowi apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, a także pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na wychłodzenie. O takich osobach możemy powiadomić ośrodek pomocy społecznej lub dyspozytora numeru alarmowego 112. Jak zapewnia policja, „każde, nawet anonimowe zgłoszenie zostanie weryfikowane, a osoba potrzebująca pomocy otrzyma ją”.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Stadion na os. Budziwój w przebudowie. Są już fundamenty nowego budynku klubowego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja stadionu Grunwald Budziwój. Ratusz zapewnia, że prace idą w dobrym tempie. - Gotowe są już m.in. fundamenty nowego budynku klubowego, rozpoczęło się murowanie ścian – informuje Artur Gernand z...

Reklama