SPEKTAKL W UKRAIŃSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ
Każdy z nas spotkał w sobie swojego „potworka” – to lęki i obawy, które często staramy się unikać lub ukrywać. Jednak – co ciekawe – te małe potworki mogą stać się naszymi wiernymi przyjaciółmi i przewodnikami na drodze do zrozumienia oraz akceptacji własnych emocji.
Główne tematy spektaklu:
Poznawanie emocji: Świadomość i nazywanie własnych emocji to klucz do samopoznania.
Współpraca i wsparcie: Dzieci uczą się doceniać współpracę i wspierać się nawzajem w poszukiwaniu szczęścia oraz zrozumieniu swoich lęków.
Bezpieczeństwo i szacunek: Spektakl tworzy bezpieczną przestrzeń do wyrażania emocji i podkreśla znaczenie wzajemnego szacunku.
Elastyczność emocjonalna: Zabawa z potworkami pomaga akceptować wszystkie emocje i rozwija inteligencję emocjonalną.
Odpowiedzialność za emocje: Dzieci dowiadują się, jak wpływać na swoje uczucia i dzielić się szczęściem z innymi.
Różnorodność emocji: Wszystkie emocje są ważne dla kształtowania zdrowej sfery emocjonalnej.
Kreatywność jako wyraz emocji: Tworzenie potworków pomaga dzieciom wykorzystywać kreatywność do wyrażania uczuć i rozwijania wyobraźni.
Forma interaktywnego spektaklu pozwoli dzieciom na stworzenie własnego „Potworka” (ucieleśnienia swojego strachu) oraz własnego „Szczęścia”, które ożywią i spróbują zrozumieć poprzez zabawę. To doświadczenie pomoże im uświadomić sobie oraz nazwać swoje emocje, co ułatwi im lepiej radzenie sobie z trudnościami.Interaktywny spektakl to psychologicznie odprężające wydarzenie, które otworzy nowe horyzonty w postrzeganiu i omawianiu emocji przez dzieci oraz da rodzicom możliwość lepszego zrozumienia wewnętrznego świata swojego dziecka.
Obecność kogoś bliskiego podczas spektaklu jest obowiązkowa!
Projekt zrealizowany we współpracy z arteterapeutką dziecięcą Lidią Kowal.
Autorka i reżyserka – Uliana Moroz
Autorka wierszy – Walentyna Tużyna
Scenografka – Ołeksandra Bezemśka
Oprawa muzyczna – Mychajło Szamarin
Wiek: 6–10 lat
Czas trwania: 45 min