Rzeszów - Piątek, 11.04.2025
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3 w meczu 1. kolejki PlusLigi.

Rzeszowianie sezon rozpoczęli od meczu w Katowicach, gdzie ostatnie sezony spędził trener Piotr Gruszka i aż czterech siatkarzy Asseco Resovii. Na boisku pojawiło się jednak tylko trzech, ponieważ Belg Tomas Rousseaux nie jest jeszcze w pełni sił po zabiegu. Infekcja dopadła z kolei Bartłomieja Lemańskiego, a Zbigniew Bartman dopiero wraca do treningów.

Mimo nieobecności tych graczy Asseco Resovia pewnie wygrała pierwszego seta, w którym przez cały czas goście kontrolowali wydarzenia na boisku. W drugim niestety role się odwróciły i tym razem lepsi byli miejscowi, choć rzeszowianie zdołali odrobić nawet pięciopunktową stratę.

Trzecia partia długo była bardzo wyrównana, dopiero w końcówce, dzięki dobrym zagrywkom Bartłomieja Krulickiego i Amerykanina Kawiki Shojiego resoviacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Niestety w kolejnej partii nie udało się pójść za ciosem i zakończyć meczu. Od pierwszych piłek GKS zapał kilka punktów przewagi i kontrolował wynik do samego końca. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim miejscowi dopięli swego i wygrali piątego seta i cały mecz 3:2.
Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Rzeszów

Seniorzy postulują o zmianę rozkładu jazdy linii nr 48. Chodzi o dojazd do cmentarza Wilkowyja

RZESZÓW. Interpelacje w tej sprawie wystosował radny Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Kolizja w Boguchwale. Policja kieruje samochody na objazdy

BOGUCHWAŁA. W wyniku zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo, a samochody osobowe kierowane są na objazdy.

Rzeszów

Nowy odcinek ul. Warszawskiej będzie przebudowany

RZESZÓW. Niebawem ruszy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Pomysł radnego: Oświetlenie radarowe w rejonie Lisiej Góry i Żwirowni

RZESZÓW. Interpelację w tej sprawie wystosował Daniel Kunysz, radny Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana terminu utrudnień w związku z remontem wiaduktu kolejowego na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Nowy obowiązujący termin to 28 stycznia – 3 luty.

Rzeszów

Przetarg na tabor kolejowy na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej unieważniony

RZESZÓW. "Nie chcemy zmieniać terminu dostawy” – wyjaśnia marszałek  Władysław Ortyl.

Rzeszów

Rzeszów bez żużla w 2019 roku. Speedway Stal Rzeszów bez „dzikiej karty”

RZESZÓW. Polski Związek Motorowy zdecydował, że Speedway Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na sezon 2019.

Reklama