Rzeszów - Czwartek, 03.04.2025
Reklama

Wirtualne spotkania z pisarzami w WiMBP w Rzeszowie

Dodano: /

„Spotkajmy się online” – pod takim hasłem Województwa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje cykl wirtualnych spotkań z mistrzami słowa i obrazu. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 9 lipca.

Do udziału w projekcie „Spotkajmy się online” zaproszeni zostali cenieni autorzy współczesnej literatury polskiej, poruszający istotne i uniwersalne tematy oraz tworzący teksty zyskujące uznanie i zainteresowanie czytelników. W letnie wieczory w WiMBP zagoszczą wirtualnie Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Mariusz Szczygieł, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Marcin Wroński i Alek Rogoziński, a gościem specjalnym będzie wybitny ilustrator Józef Wilkoń.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 lipca o godz. 18:00. Gościem będzie Michał Rusinek. Następne zaplanowano na 14 lipca z udziałem Jakuba Żulczyka, a kolejne z Alkiem Rogozińskim na 5 sierpnia. Informacje o terminach kolejnych wydarzeń pojawiać się będą na stronie internetowej WiMBP oraz profilu facebookowym instytucji.

Spotkania z pisarzami realizowane będą w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem platformy ClickMeeting umożliwiającej interakcję i aktywne zaangażowanie odbiorców. Aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się na dedykowanej stronie https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.pl/ (podając imię i adres e-mail, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania). W mailu zwrotnym potwierdzającym rejestrację znajdować się będzie aktywny link - wejściówka na wybrane spotkanie.

Każde ze spotkań będzie tłumaczone na język migowy.

Po zakończeniu streamingu live nagrania rozmów zostaną udostępnione na stronie Biblioteki oraz w mediach społecznościowych tak, aby zainteresowani czytelnicy mogli odtworzyć je w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Konkurs dla niezależnych zespołów reggae w ramach festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”

Jeśli gracie reggae i chcecie podzielić się swoją pasją z szerokim gronem odbiorców, to właśnie nadarza się wyjątkowa okazja. Rzeszowski Dom Kultury ogłasza konkurs dla zespołów spoza głównego nurtu, które tworzą muzykę...

Aktualności

Dwa filmy nominowane do Oscarów w kinie Zorza bez reklam

W najbliższy piątek, 31 stycznia 2025 r. w kinie Zorza będzie można obejrzeć na wielkim ekranie dwa filmy, które powalczą w tym roku o Oscara. Warto dodać, że obydwa seanse będą wyświetlane...

Aktualności

Luty w DKF Klaps z dwiema przedpremierami [REPERTUAR]

Cztery projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami znalazły się w lutowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwsze spotkanie już 3 lutego.

Aktualności

Symphonica powraca do Rzeszowa z jubileuszową trasą

Utwory takich zespołów jak Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Queen, Prince, Rammstein, Rage Against The Machine Europe, Nightwish, Faith No More zabrzmią w symfonicznych aranżacjach w Filharmonii Podkarpackiej w ramach widowiska Symphonica.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, warsztaty zdrowej żywności, zabawy i animacje

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Malarstwo Józefa Machały w galerii WDK. Otwarcie wystawy 3 lutego

Od 3 lutego 2025 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę prac Józefa Machały zatytułowaną  „Pejzaż polski”. Wernisaz odbędzie się o godz. 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 27...

Aktualności

Teatralna randka z widowiskowym finałem. Wraca Teatralny Speed Dating

Już 1 lutego w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie ruszy siódma edycja Sceny Nowej Dramaturgii. Kolejny raz zacznie się Teatralny Speed Dating.

Aktualności

Sztuka mistrzów malarstwa polskiego na wystawie w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku”.

Reklama