Rzeszów - Czwartek, 03.04.2025
Reklama

Konkurs dla niezależnych zespołów reggae w ramach festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”

Dodano: /

Reggae Idependent Stage (fot. Andrzej Błoński)
Reggae Idependent Stage (fot. Andrzej Błoński)

Jeśli gracie reggae i chcecie podzielić się swoją pasją z szerokim gronem odbiorców, to właśnie nadarza się wyjątkowa okazja. Rzeszowski Dom Kultury ogłasza konkurs dla zespołów spoza głównego nurtu, które tworzą muzykę w trzech kolorach. Zwycięzca wystąpi na tegorocznym, jubileuszowym festiwalu „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”. Zgłoszenia potrwają do 10 lutego 2025 roku.

Celem międzynarodowego konkursu Reggae Independent Stage jest wypromowanie zespołu wykonującego własne kompozycje, nieznanego jeszcze szerszej publiczności i takiego, którego płyty nie są dostępne w fizycznej dystrybucji sklepowej. Organizator wymaga od uczestników konkursu, aby posiadali przynajmniej 40-minutowy materiał, który zaprezentują 31 maja 2025 roku podczas festiwalu „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” w Rzeszowie.

Jakie kryteria trzeba spełnić, aby przystąpić do konkursu?

Przede wszystkim jest on skierowany do osób pełnoletnich. Twórcy rytmów reggae spełniający ten warunek powinni przygotować zgłoszenie zawierające: informacje o zespole i jego krótką historię, dane kontaktowe oraz – to najważniejsze – jeden własny utwór w formacie mp3 i link do innego, także własnego utworu na kanale YouTube. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się online i trwa do 10 lutego 2025 roku.

Zwycięski zespół zagra koncert podczas festiwalu „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”,  za który otrzyma gażę w wysokości 5000 zł. Twórczość zwycięzcy będzie prezentowana także szeroko  w mediach społecznościowych Rzeszowskiego Domu Kultury. Warto się zatem pospieszyć, by nie przegapić swojej szansy. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy  są dostępne na stronie internetowej RDK - www.rdk.rzeszów.pl.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ruszył nabór do przeglądu konkursowego Festiwalu „Ziemia Dzieciństwa” vol. 5.

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza muzyków amatorów - solistów i zespoły, które chciałyby zaprezentować się przed szerszą publicznością, do udziału w przeglądzie konkursowym bluesowego Festiwalu Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa” vol. 5. Nabór potrwa...

Aktualności

Klasyka włoskiej komedii na dużym ekranie. W Kinie za Rogiem Cafe rusza nowy cykl filmowy

„Wałkonie” Federico Felliniego z 1953 roku zainaugurują cykl włoskich filmów pn. „commedia all’italiana” w Kinie za Rogiem Cafe. W kwietniu, maju i czerwcu widzowie będą mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie włoskie...

Aktualności

Kwiecień w DKF Klaps. W programie m.in. nowy film Paolo Sorrentino

Trzy filmy znalazły się w kwietniowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Jednym z nich jest najnowszy film zdobywcy Oscara Paolo Sorrentino zatytułowany „Bogini Partenope”, który...

Aktualności

WiMBP w Rzeszowie otwiera Wypożyczalnię nowości ze strefą relaksu [ZDJĘCIA]

W budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 powstało wyjątkowe miejsce dla czytelników – Wypożyczalnia nowości. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 10 kwietnia 2025 r.

Aktualności

Julia Kubicka, autorka książek young adult spotka się z czytelnikami

8 kwietnia 2025 r. w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13, odbędzie się spotkaniez Julią Kubicką, autorką książek dla młodzieży. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Aktualności

Kwiecień z filmami Wojciecha Jerzego Hasa w Kinie za Rogiem Cafe

W kwietniu Kino za Rogiem Cafe pokaże pięć filmów słynnego polskiego twórcy filmowego Wojciecha Jerzego Hasa. Projekcje odbędą się z okazji 100. urodzin reżysera w ramach cyklu „Wtorek z klasyką”.

Aktualności

Ostatni dzień zwiedzania wystawy "Portretowe ujęcia"

Muzeom Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na ostatni dzień zwiedzania wystawy zatytułowanej  „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku” i ostatnie kuratorskie oprowadzanie z Panią Marią Stopyrą...

Reklama