Rzeszów - Poniedziałek, 28.10.2024
Reklama

Przedpremiera filmu „Koński ogon” z udziałem reżyserki. Pokaz poprzedzi wernisaż wystawy

Dodano: /

Kadr z filmu "Koński ogon" / Zdjęcie ze strony kina Zorza
Kadr z filmu "Koński ogon" / Zdjęcie ze strony kina Zorza

W środę, 23 października w kinie Zorza odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Koński Ogon”. Jest to pełnometrażowy debiut Justyny Łuczaj, reżyserki związanej z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Projekcję poprzedzi wernisaż wystawy dotyczącej m.in. powstania filmu, który odbędzie się w Galerii r_z / ORz ZPAP.

“Koński ogon” to pełnometrażowy debiut Justyny Łuczaj – reżyserki, malarki, artystki wizualnej oraz wykładowczyni Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Debiutancki obraz reżyserki przedstawia wycinek z życia kilku bohaterów, których losy wzajemnie się przenikają i łączą. Powracająca do swojej rodzinnej miejscowości kobieta staje się impulsem do wydarzeń, które będą miały nieodwracalne konsekwencje. Owiana aurą tajemniczości, wyrwana z konkretnego miejsca i czasu historia nie pozwala o sobie zapomnieć przez długi czas po seansie.

„Koński ogon” to film przeznaczony dla widzów od 18 roku życia.

Film został zrealizowany z dużym udziałem aktorów nieprofesjonalnych, którym partneruje znany aktor Przemysław Bluszcz. Muzykę do filmu stworzył Mikołaj Trzaska - autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego.

Za produkcję filmu odpowiedzialne jest Studio Filmowe INDEKS, które wyprodukowało tak głośne filmy, jak m.in. “Wieża. Jasny dzień”Jagody Szelc, czy “Rozmowę z człowiekiem z szafy” Mariusza Grzegorzka.

Projekcja filmu „Koński ogon” odbędzie się 23 października o godz. 18:30 w kinie Zorza. Cena biletu to 20 zł.

Przed seansem, w Galerii r_z / ORz ZPAP przy ul. 3-go Maja 16 zaplanowano wernisaż wystawy Justyny Łuczaj zatytułowanej „Żywy proces / Koński ogon”. Na wystawie prezentowane będą obrazy autorki, wybrane kadry z filmu oraz zdjęcia z planu różnych autorów – Alicii Devaux, Marii Ornaf, Damiana Wójtowicza i reżyserki. Na wystawie są też artefakty z filmu.

„Tytuł wystawy odnosi się do sposobu w jaki film powstawał. Artystka tworzy filmy w „żywym procesie” czyli podejściu nastawionym na reagowanie na energię ludzi, z którymi pracuje, na pomysły pojawiające się na planie, na sytuacje, warunki, wizje” – czytamy na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych.
Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 17:00.

Justyna Łuczaj - reżyserka, scenarzystka, producentka telewizyjna, a także malarka, artystka wizualna, kuratorka i wykładowczyni akademicka (Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Sztuk Pięknych. Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2000) oraz Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi (2007), gdzie obroniła także doktorat (2023). Tworzy filmy w „żywym procesie” czyli podejściu nastawionym na reagowanie na energię ludzi, z którymi pracuje, na pomysły pojawiające się na planie, na sytuacje, warunki, wizje.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

DKF Klaps wraca z projekcjami po wakacyjnej przerwie [REPERTUAR]

Niespełna tydzień pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu filmowych seansów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. We wrześniu, oprócz filmowych nowości, widzowie będą mieli okazję obejrzeć...

Aktualności

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) w Ogrodach Bernardyńskich

Paweł Sołtys (Pablopavo) – pisarz, wokalista, kompozytor i autor tekstów będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Ostatni wakacyjny pokaz z cyklu „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. We wrześniu dodatkowe seanse

W najbliższy piątek, odbędzie się ostatni wakacyjny pokaz multimedialnego widowiska z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” przygotowane z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wydarzenie organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Przestrzenie Sztuki Teatr. „Siemaszkowa” po raz kolejny operatorem programu

Już w sierpniu i wrześniu podkarpacka publiczność będzie mogła wziąć udział w  działaniach realizowanych w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr przez rzeszowską „Siemaszkę”. W programie m.in. warsztaty performatywne „Kto ocali.  Opowieści z…”, projekt „Chwile...

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Barbapapa, policjanci i miasteczko ruchu drogowego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy. Start już od godziny 9:45.

Aktualności

Wernisaż wystawy i multimedialne spotkanie autorskie z Małgorzatą Dołowską

Dokładnie dwa tygodnie pozostało do otwarcia nowej wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF. Od 6 września prezentowane będą fotografie Małgorzaty Dołowskiej, absolwentki Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTviT im. St. Schillera w...

Aktualności

W Rzeszowie trwa festiwal literacki „Łączy nas bajka” [PROGRAM]

Wczoraj w Rzeszowie i kilku innych miastach województwa rozpoczął się festiwal literacki „Łączy nas bajka” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Suma wszystkich znaczeń

Wstawa Piotra Kolanko w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Od 23 sierpnia drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Do połowy września prezentowana tam będzie wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. 

Reklama