Rzeszów - Czwartek, 03.04.2025
Reklama

Ostatnie dni Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie

Dodano: /

Jeszcze tylko przez kilka dni można skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku. Dostępne jest od poniedziałku do soboty w godz. 13.00 - 21.00 oraz w niedziele w godz. 11:00 - 21:00.

Świąteczne Miasteczko cieszy się w tym roku ogromnym zainteresowaniem. Wśród stałych atrakcji, z których mogą korzystać odwiedzający jest m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym wystawcy oferują rękodzieło i produkty regionalne. W świątecznych domkach kupicie między innymi sery, regionalne wędliny, miody, grzańca, wino, piwo, żurek, bigos, karpia suszonego i smażonego, szaszłyki, baklawę, cydr, proziaki. Wśród rękodzieła znajdują się między innymi zabawki, stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, szopki, naczynia i zabawki. Na stoiskach znajdziecie również wyjątkową biżuterię i kosmetyki naturalne.

Na najmłodszych czekają diabelski młyn, karuzela i snowtubing, czyli zjeżdżalnia na pontonach. Jest również Domek Świętego Mikołaja, w którym można sobie zrobić zdjęcie z białobodym oraz domek gastronomiczny z gorącymi posiłkami.

Miasteczko, które wystartowało 3 grudnia, obfitowało również w wiele wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. Festiwal Czekolady. Nie lada atrakcją była wizyta świątecznej ciężarówki Coca-Coli oraz Świąteczny Konwój Radia ZET. Weekendy w Miasteczku wypełnione były koncertami, warsztatami, imprezami z Dj’em oraz plenerowymi pokazami filmowymi.

Ze wszystkich atrakcji jakie oferuje Świąteczne Miasteczko będzie można skorzystać jeszcze tylko przez kilka dni. - Miasteczko działa do 1 stycznia włącznie – informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Stragany i pozostałe atrakcje są dostępne codziennie do godziny 21:00. W weekend (31.12 i 1.01) nieco dłużej czynny będzie bar Bistro Ho Ho Ho!

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Konkurs dla niezależnych zespołów reggae w ramach festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”

Jeśli gracie reggae i chcecie podzielić się swoją pasją z szerokim gronem odbiorców, to właśnie nadarza się wyjątkowa okazja. Rzeszowski Dom Kultury ogłasza konkurs dla zespołów spoza głównego nurtu, które tworzą muzykę...

Aktualności

Dwa filmy nominowane do Oscarów w kinie Zorza bez reklam

W najbliższy piątek, 31 stycznia 2025 r. w kinie Zorza będzie można obejrzeć na wielkim ekranie dwa filmy, które powalczą w tym roku o Oscara. Warto dodać, że obydwa seanse będą wyświetlane...

Aktualności

Luty w DKF Klaps z dwiema przedpremierami [REPERTUAR]

Cztery projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami znalazły się w lutowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwsze spotkanie już 3 lutego.

Aktualności

Symphonica powraca do Rzeszowa z jubileuszową trasą

Utwory takich zespołów jak Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Queen, Prince, Rammstein, Rage Against The Machine Europe, Nightwish, Faith No More zabrzmią w symfonicznych aranżacjach w Filharmonii Podkarpackiej w ramach widowiska Symphonica.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, warsztaty zdrowej żywności, zabawy i animacje

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Malarstwo Józefa Machały w galerii WDK. Otwarcie wystawy 3 lutego

Od 3 lutego 2025 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę prac Józefa Machały zatytułowaną  „Pejzaż polski”. Wernisaz odbędzie się o godz. 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 27...

Aktualności

Teatralna randka z widowiskowym finałem. Wraca Teatralny Speed Dating

Już 1 lutego w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie ruszy siódma edycja Sceny Nowej Dramaturgii. Kolejny raz zacznie się Teatralny Speed Dating.

Aktualności

Sztuka mistrzów malarstwa polskiego na wystawie w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku”.

Reklama