Rzeszów - Wtorek, 24.12.2024
Reklama

OFF RZESZÓW. Najlepsi twórcy niezależni odwiedzą stolicę Podkarpacia

Dodano: /

OFF RZESZÓW - festiwal organizowany od czterech lat przez Teatr im. Wandy  Siemaszkowej w tym roku odbędzie się w dniach 17-21 września. To doskonała okazja do  zapoznania się z twórczością topowych artystów niezależnych z całej Polski.

Zeszłoroczna edycja festiwalu OFF RZESZÓW spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widowni. Odbywające się w Teatrze Maska spektakle przyciągnęły zarówno młodzież, jak i  bardziej doświadczonych widzów, którzy mogli oglądać czołowe teatry offowe z całej Polski. W tym roku repertuar zapowiada się równie ciekawie — każdy ze spektakli wykorzystuje inną formę i  język teatralny, razem tworząc zróżnicowany repertuar dla podkarpackiej widowni.

Kuratorką festiwalu OFF RZESZÓW jest Katarzyna Knychalska — założycielka i prezeska  Fundacji Teatr-Nie Taki we Wrocławiu oraz wydawczyni i redaktorka naczelna portalu Teatralny.pl  i czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t”. Katarzyna Knychalska dokonała wyboru pięciu  spektakli: „VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA” Fundacji Performa, „Faktoria  przyjemności” Fundacji Mikro Teatr, „Invisible” Grupy Coincidentia, „Very Funny” autorstwa Patrycji Kowańskiej i Dominiki Knapik oraz „Coś z Nietzschego” Teatru Brama. 

„Spektakle przeglądu OFF RZESZÓW dobrane są tak, by poruszały najbardziej aktualne dla  artystów i artystek tematy, a jednocześnie zachowywały atrakcyjną formę dla widzów.” - opowiada  Knychalska. Po każdym ze spektakli zaplanowana została rozmowa z twórcami.
Bilety na wszystkie spektakle festiwalu OFF RZESZÓW nabyć można w kasach Teatru w cenie 20 
zł.

Projekt jest częścią programu Przestrzenie Sztuki organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa  Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM FESTIWALU:

17.09 (nd.) godz. 19:00 / MDK / VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA
Fundacja Performa
koncepcja, reżyseria, choreografia: D. Knapik
scenariusz i dramaturgia: P. Kowańska

18.09 (pon.) godz. 19:00 / Teatr Maska / FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI
Fundacja Mikro Teatr
reżyseria: A. Biziuk
scenariusz: A. Biziuk, A. Domalewska, R. Derkacz 

19.09 (wt.) godz. 19:00 / Teatr Maska / INVISIBLE
Grupa Coincidentia
koncepcja: D. Sowa, M. Tarasewicz-Wosik, P. Chomczyk, R. Jurčo
scenariusz i reżyseria: P. Chomczyk 

20.09 (śr.) godz. 19:00 / Teatr Maska / VERY FUNNY
reżyseria, choreografia i dramaturgia: Gruba i Głupia (P. Kowańska i D. Knapik)

21.09 (czw.) godz. 19:00 / Teatr Maska / COŚ Z NIETZSCHEGO
Teatr Brama
reżyseria: D. Jacewicz
 

* po każdym spektaklu rozmowa z twórcami, którą poprowadzi kuratorka festiwalu — Katarzyna Knychalska

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Aktualności

Noc Bibliotek w WiMBP w Rzeszowie. Wieczór pełen atrakcji i niespodzianek dla małych czytelników

Przed nami kolejna edycja corocznego święta promującego czytanie i odkrywanie bibliotek na nowo. W tegorocznej edycji po raz kolejny udział bierze Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, która przygotowała dla małych...

03. Festiwal Arcydzieł

62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Najlepsze spektakle z całego kraju w „Siemaszce” [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników sztuki teatralnej. Już 18 października w stolicy Podkarpacia rozpoczną się 62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne: 03. Festiwal Arcydzieł. W programie najlepsze spektakle z całego kraju zrealizowane na...

Aktualności

Wystawa prac studentów i absolwentów WSIiZ w Siemaszce

Prace studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Patrycji Longawy (prof. WSIiZ) zostaną zaprezentowane we Foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Otwarcie wystawy...

Reklama