Rzeszów - Środa, 20.11.2024
Reklama

Od starożytności do XIX wieku. Cykl wykładów o historii sztuki w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: /

W listopadzie Rzeszowskie Piwnice rozpoczną nowy cykl wykładów o historii sztuki. Poprowadzą je historyczki sztuki – dr Anna Stróż-Pawłowska oraz Karolina Chomiczewska. W sumie przez dwa semestry odbędzie się 12 spotkań.

„Czas Sztuki” to nowy cykl wykładów podczas którego będą omawiane wybrane zagadnienia od Starożytności do pop-artu. Spotkania przeznaczone są dla osób dorosłych – zarówno miłośników sztuki jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dziedziną. Wykłady będą odbywać się co drugi wtorek w kinie Rzeszowskich Piwnic. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 7 listopada.

Cykl Czas Sztuki obejmuje dwa semestry, każdy składa się z sześciu spotkań. W pierwszym semestrze (listopad 2023 – styczeń 2024 ) będą przedstawione tematy od Starożytności do XIX wieku, natomiast w drugim (luty – kwiecień 2024 ) malarstwo, rzeźba i architektura XIX – XX wieku. Wykłady prowadzone przez historyczki sztuki – dr Annę Stróż-Pawłowską oraz Karolinę Chomiczewską są doskonała okazją, żeby wspólnie porozmawiać nie tylko o dziełach sztuki, artystach ale również o trendach i zmianach jakie zachodziły na przestrzeni wieków. Czas trwania wykładu to od 90 do 120 minut.

Bilety

Sprzedaż biletów i karnetów wystartowała 5 października. Dostępne są one na stronie rzeszowskiepwinice.pl (zakładka kup bilet) oraz stacjonarnie w kasie Rzeszowskich Piwnic. Cena jednorazowego biletu wykładowego to 30 zł natomiast karnet obejmujący sześć spotkań, czyli jeden semestr, kosztuje 150 zł.

Harmonogram spotkań

I SEMESTR

7 listopada / Starożytność

  • Od augurów po Mussoliniego. Forum Romanum na przestrzeni dziejów

21 listopada / Średniowiecze

  • Niebiańska ikonosfera bizantyńskich mozaik

5 grudnia / Renesans

  • Florencja – niekwestionowana kolebka renesansu

19 grudnia / Barok

  • W pogoni za Dafne. Dynamizm barokowej rzeźby

9 stycznia / Klasycyzm

  • Antykomania doby klasycyzmu

23 stycznia / XIX wiek

  • Prerafaelici. Hit czy kicz?

Program drugiego semestru pojawi się w styczniu 2024 roku. Spotkania poprowadzi Karolina Chomiczewska, wykłady będą dotyczyć malarstwa, rzeźby i architektury XIX i XX wieku. 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Noc Muzeów w łańcuckim Zamku. W tym roku przez cały dzień, w dwóch lokalizacjach

W tym roku po raz pierwszy w historii Muzeum - Zamku w Łańcucie, Noc Muzeów będzie obchodzona przez cały dzień, a wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach.

Aktualności

Dawid Tyszkowski otworzy nowy sezon w Letnim Ogródku Kulturalnym

5 maja 2023 r. odbędzie się pierwszy w tym sezonie koncert w Letnim Ogródku Kulturalnym działającym przy Estradzie Rzeszowskiej. Wystąpi Dawid Tyszkowski.

Aktualności

Kolejni wykonawcy w line-upie Re: Rzeszów Festival

Organizatorzy Re: Rzeszów Festival ujawnili kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Do ogłoszonych wcześniej Króla, T. Love, Bedoesa 2115 i Sorry Boys, dołączyli Rubens i Julia Wieniawa.

Aktualności

32 wokalistów z całego kraju zawalczy o Grand Prix festiwalu "Piosenka w Meloniku"

Festiwal odbędzie się w dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Aktualności

Re: Rzeszów Festival 2023. Znamy termin i pierwszych artystów

Festiwal odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca na Bulwarach nad Wisłokiem. Wystąpią m.in. Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love.

Aktualności

Filmowe przedszkole w Kinie za Rogiem Cafe. "Pamiętniki Florki" i zabawy z animatorkami

Kino za Rogiem Cafe zaprasza najmłodszych widzów (od 2 do 5 lat) na wspólne oglądanie bajek i zabawy z animatorkami. Spotkanie z cyklu „Filmowe przedszkole” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia...

Aktualności

"Arszenik" w teatrze Maska, po raz ostatni w tym sezonie

W najbliższy piątek 21 kwietnia o godz. 18.00 po raz ostatni w tym sezonie, w teatrze Maska będzie można zobaczyć przezabawną i całkowicie nieprzewidywalną komedię ARSZENIK. Spektakl powstał z inspiracji kultową sztuką...

Reklama