Rzeszów - Czwartek, 03.04.2025
Reklama

"Niebo nad Berlinem" na zakończenie retrospektywy Wima Wendersa

Dodano: /

W poniedziałek, 31 lipca 2023 r. w Kinie Za Rogiem Cafe odbędzie się ostatnia projekcja filmowa w ramach „Retrospektywy Wima Wendersa”. Wyświetlony zostanie film „Niebo nad Berlinem”. Początek seansu o godz. 18:30.

Wim Wenders to jeden z najbardziej znanych i najbardziej nowatorskich reżyserów współczesnego kina europejskiego. Urodził się 14 sierpnia 1945 roku w  Düsseldorfie (Niemcy). Studiował medycynę i filozofię, ale przerwał naukę i wyjechał do Paryża. Po powrocie do ojczyzny, w 1970 roku ukończył reżyserię w Monachium. Jego dzieła nagradzane były na najważniejszych Festiwalach, jak Cannes, Wenecja czy Berlinale, otrzymał też 3 nominacje do Oscara. Od 1996 roku Wim Wenders jest prezesem Europejskiej Akademii Filmowej, wykłada także na Akademii Sztuk Pięknych w Hamburgu. Żyje i pracuje w Berlinie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Specjalizujący się w dokumentach twórca, także w swoich fabularnych produkcjach na pierwsze miejsce stawia człowieka, naturę widzenia i istnienia. Nic dziwnego, że za duchowego ojca Wendersa uważa się Michelangelo Antonioniego, a legendarny reżyser to właśnie z nim zrealizował swój ostatni film Po drugiej stronie chmur.

Pokazy realizowane w ramach współpracy z Goethe-Institut w Krakowie.

Na zakończenie trwającej w lipcu „Retrospektywy Wima Wendersa”, w poniedziałek, 21 lipca 2023 r. w kinie Za Rogiem Cafe odbędzie się projekcja filmu „Niebo nad Berlinem”. Początek o godz. 18:30.  

O filmie:

Dwóch aniołów krąży po powojennym Berlinie. W końcu jeden z nich postanawia porzucić nieśmiertelność i stać się człowiekiem.

Kultowy film twórcy, który doczekał się amerykańskiego remake'u. Wim Wenders otrzymał za niego Nagrodę dla Najlepszego reżysera w Cannes i nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Konkurs dla niezależnych zespołów reggae w ramach festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”

Jeśli gracie reggae i chcecie podzielić się swoją pasją z szerokim gronem odbiorców, to właśnie nadarza się wyjątkowa okazja. Rzeszowski Dom Kultury ogłasza konkurs dla zespołów spoza głównego nurtu, które tworzą muzykę...

Aktualności

Dwa filmy nominowane do Oscarów w kinie Zorza bez reklam

W najbliższy piątek, 31 stycznia 2025 r. w kinie Zorza będzie można obejrzeć na wielkim ekranie dwa filmy, które powalczą w tym roku o Oscara. Warto dodać, że obydwa seanse będą wyświetlane...

Aktualności

Luty w DKF Klaps z dwiema przedpremierami [REPERTUAR]

Cztery projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami znalazły się w lutowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwsze spotkanie już 3 lutego.

Aktualności

Symphonica powraca do Rzeszowa z jubileuszową trasą

Utwory takich zespołów jak Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Queen, Prince, Rammstein, Rage Against The Machine Europe, Nightwish, Faith No More zabrzmią w symfonicznych aranżacjach w Filharmonii Podkarpackiej w ramach widowiska Symphonica.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, warsztaty zdrowej żywności, zabawy i animacje

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Malarstwo Józefa Machały w galerii WDK. Otwarcie wystawy 3 lutego

Od 3 lutego 2025 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę prac Józefa Machały zatytułowaną  „Pejzaż polski”. Wernisaz odbędzie się o godz. 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 27...

Aktualności

Teatralna randka z widowiskowym finałem. Wraca Teatralny Speed Dating

Już 1 lutego w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie ruszy siódma edycja Sceny Nowej Dramaturgii. Kolejny raz zacznie się Teatralny Speed Dating.

Aktualności

Sztuka mistrzów malarstwa polskiego na wystawie w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku”.

Reklama