Rzeszów - Czwartek, 03.04.2025
Reklama

Europejski Stadion Kultury 2022: Znamy kolejne atrakcje

Dodano: /

Silent Disco, największy bęben świata, performance „Oddźwięk” i food trucki – to kolejne projekty, które odbędą się w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2022 w Rzeszowie.

Estrada Rzeszowska stopniowo odsłania karty i prezentuje kolejne wydarzenia, które odbędą się w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury. Kilka dni temu informowaliśmy, że w ramach festiwalu do Rzeszowa przyjedzie Orkiestra na Dużym Rowerze, odbędzie się także wydarzenie pn. Bitwa o Wschód – Dance Contest i projekt z łąką kwietną w tle. Do tej listy dołączyły właśnie kolejne atrakcje.

Silent Disco

Pewnym jest, że pierwszego i drugiego dnia festiwalu w Klubie Festiwalowym w godzinach wieczornych i nocnych będzie można wziąć udział w tanecznej zabawie pod nazwą Silent Disco. To koncept cichej dyskoteki, który na stałe wpisał się już w program ESK, bo co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy otrzymują słuchawki, w których słyszą miksowaną przez DJ-ów muzykę – mogą przełączać poszczególne kanały i wybrać swoje ulubione rytmy.

Największy Bęben Świata w Rzeszowie

Zupełną nowością i fenomenem na skalę światową będzie natomiast Największy Bęben Świata. Instrument wyprodukowany w Polsce zwiedził różne zakątki świata, w tym Azję i niemal całą Europę, a teraz zawita do Rzeszowa. Ogromny bęben wydaje dźwięki słyszalne i niesłyszalne dla ludzkiego ucha – szczególnie te drugie wpływają relaksująco na nasz organizm, pierwsze natomiast poprawiają nastrój i dodają odwagi. Na bębnie będą mogli grać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Performance „Oddźwięk” w Rzeszowskich Piwnicach

Europejski Stadion Kultury co roku cechuje duża multidyscyplinarność. W programie zawsze można znaleźć wydarzenia muzyczne, teatralne, taneczne, warsztaty czy performance. Tym ostatnim podczas ESK 2022 będzie między innymi „Oddźwięk” – performance przygotowany przez Fundację Kipisz, który będzie prezentowany w Rzeszowskich Piwnicach. Jak informują autorzy projektu, "Oddźwięk" to działanie interdyscyplinarne, na które składa się dźwięk, odpowiadające na niego ciała w ruchu i obraz wizualizacji. Wszystkie komponenty performance’u tworzone będą na żywo w działaniu opartym na zasadach improwizacji i stworzą trzy symultaniczne lecz dialogujące ze sobą narracje.

Food trucki

Głodni nie tylko wrażeń znajdą w Klubie Festiwalowym także coś na ząb. W tym roku także pojawi się strefa food trucków, których będzie łącznie kilkanaście. Ich oferta będzie bardzo zróżnicowana – coś smacznego znajdą tu mięsożercy, ale i wegetarianie. W menu znajdą się dania z różnych stron świata – m.in. Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii, które będą serwowane w biodegradowalnych i biokompostowalnych naczyniach, będzie można także nalać wody do własnego bidona lub kubka. Wszystko po to, by ograniczyć ilość odpadów.

Co jeszcze w programie ESK 2022?

Atrakcje w ramach tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury będą odbywały się w 11 lokalizacjach. Zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych. W Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się kolejna edycja koncertu Art Celebration. Sporo będzie się działo będzie się też między innymi na Skwerze Kultury na Rynku, w Rzeszowskich Piwnicach, Galerii Nierzeczywistej, Rzeszowskiej Galerii Fotografii, Teatrze Maska.

Koncert Główny odbędzie się w Parku Sybiraków, gdzie wystąpią artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej - wykonają własne utwory i zagrają w tzw. kolektywach.

W tym roku Klub Festiwalowy przeniesie się z Bulwarów na fosę Zamku Lubomirskich i teren przy fontannie multimedialnej. To właśnie tam odbędzie się kilkanaście wydarzeń, między innymi silent disco, atrakcje dla najmłodszych, zlot food trucków, koncerty artystów z Polski i zagranicy w ramach wydarzenia Electro East, Przestrzeń Wymiany Myśli, Festiwal Działań Oddolnych.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Konkurs dla niezależnych zespołów reggae w ramach festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”

Jeśli gracie reggae i chcecie podzielić się swoją pasją z szerokim gronem odbiorców, to właśnie nadarza się wyjątkowa okazja. Rzeszowski Dom Kultury ogłasza konkurs dla zespołów spoza głównego nurtu, które tworzą muzykę...

Aktualności

Dwa filmy nominowane do Oscarów w kinie Zorza bez reklam

W najbliższy piątek, 31 stycznia 2025 r. w kinie Zorza będzie można obejrzeć na wielkim ekranie dwa filmy, które powalczą w tym roku o Oscara. Warto dodać, że obydwa seanse będą wyświetlane...

Aktualności

Luty w DKF Klaps z dwiema przedpremierami [REPERTUAR]

Cztery projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami znalazły się w lutowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwsze spotkanie już 3 lutego.

Aktualności

Symphonica powraca do Rzeszowa z jubileuszową trasą

Utwory takich zespołów jak Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Queen, Prince, Rammstein, Rage Against The Machine Europe, Nightwish, Faith No More zabrzmią w symfonicznych aranżacjach w Filharmonii Podkarpackiej w ramach widowiska Symphonica.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, warsztaty zdrowej żywności, zabawy i animacje

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Malarstwo Józefa Machały w galerii WDK. Otwarcie wystawy 3 lutego

Od 3 lutego 2025 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę prac Józefa Machały zatytułowaną  „Pejzaż polski”. Wernisaz odbędzie się o godz. 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 27...

Aktualności

Teatralna randka z widowiskowym finałem. Wraca Teatralny Speed Dating

Już 1 lutego w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie ruszy siódma edycja Sceny Nowej Dramaturgii. Kolejny raz zacznie się Teatralny Speed Dating.

Aktualności

Sztuka mistrzów malarstwa polskiego na wystawie w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku”.

Reklama