Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Aktorzy "Siemaszki" w wyjątkowy sposób uczcili rocznicę premiery spektaklu o Nalepie. POSŁUCHAJCIE

Dodano: /

Choć czas epidemii nie pozwala na publiczne świętowanie rocznicy premiery spektaklu o Tadeuszu Nalepie, to aktorzy teatru im. Wandy Siemaszkowej znaleźli na to inny sposób.

Mija rok od premiery spektaklu „Kiedy byłem małym chłopcem” w reżyserii Tomasza Mana. 27 i 28 kwietnia w Podziemnej Trasy Turystycznej widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć spektakl z przebojami Breakotów, granymi i śpiewanymi na żywo przez aktorów.

Z związku z okresem epidemii i zawieszeniem działalności teatralnej, aktorzy grający w spektaklu postanowili uczcić rocznice w nietypowy sposób. W domowym zaciszu zagrali i zaśpiewali słynny utwór Breakoutów w wyjątkowym rockowym brzmieniu. W teledysku udział wzięli wszyscy aktorzy biorący udział w przedstawieniu – Małgorzata Pruchnik-Chołka, Marcin Marzec, Michał Chołka, Paweł Leniart - oraz reżyser – Tomasz Man.

Klip możecie obejrzeć poniżej:

Spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem” przedstawia opartą na wątkach biograficznych historię koncertu, którego nie było… To powstały w wyobraźni reżysera przełomowy moment w karierze Breakoutów, w którym młodzi ludzie musieli zdecydować, jaką muzykę będą grali. Jak wiemy, wybrali rocka, którego buntowniczy, prozachodni charakter nie podobał się ówczesnym władzom. Sztuka jest więc opowieścią o potrzebie wolności. Przedstawia także relacje dwójki ludzi, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, którzy tworzyli intymny i artystyczny związek.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Znamy pełny line-up Rockowej Nocy. Festiwal startuje 15 listopada

Organizatorzy najgłośniejszego rzeszowskiego festiwalu ogłosili ostatnie dwa zespoły, które w tym roku zagrają na Rockowej Nocy. Do ujawnionych wcześniej wykonawców dołączyli: Deus Mortem oraz zwycięzcy Konkursowego Przeglądu Zespołów RN 2024, czyli Leepy.

Aktualności

Podwójne warsztaty dla dzieci z ilustratorem Arturem Nowickim

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Słowo i obraz” organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

16. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy [PROGRAM]

Znamy szczegółowy program 16. edycji Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce odbędzie się w G2A Arenie w podrzeszowskiej Jasionce, która na 3 dni stanie się miejscem spotkania...

Aktualności

Rockowa Noc 2024. Znamy kolejne zespoły, które zagrają na festiwalu

Las Trumien i Percival Schuttenbach dołączają do line-upu tegorocznej edycji festiwalu Rockowa Noc. Do rozpoczęcia festiwalu pozostało nieco ponad tydzień.

Aktualności

I Symfonia Mahlera zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

Po dwutygodniowej przerwie, przestrzeń sali widowiskowej w Filharmonii Podkarpackiej znów wypełni muzyka symfoniczna. Tym razem melomani będą mieli okazje zanurzyć się w dźwiękach I Symfonii D – dur „Tytan” Gustava Mahlera. Orkiestrę...

Aktualności

Listopadowe spotkanie z historią w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbędą się bezpłatne prelekcje, m.in. kierownika działu historycznego Rafała Kocoła oraz dr Wojciecha Mosia połączone z prezentacją eksponatów. Wstęp wolny.

Aktualności

Kto zostanie mistrzem i mistrzynią Rzeszowa w szachach? Trwają zapisy do turnieju

Od 7 do 11 listopada 2024 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina szachiści po raz kolejny powalczą o prestiżowy tytuł mistrza Rzeszowa. Tradycyjnie nie zabraknie również rozgrywek amatorów (gr. B) oraz...

Reklama