Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Od 1 marca br., 230 przystanków w Rzeszowie oraz 216 w podmiejskich gminach zyskało status „na żądanie”. Jak tłumaczył ZTM, decyzja o wprowadzeniu takich zmian podyktowana była „niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów części przystanków”.

Status „na żądanie” otrzymały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
Okazuje się jednak, że część pasażerów zgłaszała problemy z niezabieraniem ich z przystanków „na żądanie”, m.in. w rejonie szkół publicznych. Dlatego też ZTM zdecydował o przywróceniu stałych przystanków w następujących lokalizacjach:
  • Budziwojska cmentarz 09
  • Ciepłownicza Elektrociepłownia 06
  • Dębicka szkoła 09
  • Dębicka szkoła 10
  • Krakowska / Ceramiczna 12
  • Krakowska / Ustrzycka 11
  • Matysowska szkoła 01
  • Matysowska szkoła 04
  • Miłocińska szkoła 02
  • Potockiego / Stączka 02
  • Słocińska szkoła 01 
  • Słocińska szkoła 02
  • Staroniwska szkoła 03
  • Staroniwska szkoła 04
  • Stączka / Potockiego 03 
  • Św. Rocha szkoła 01 
  • Św. Rocha szkoła 02 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W kurii rzeszowskiej rozmawiano o pedofilii w Kościele

RZESZÓW. 7 marca 2019 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa na temat nadużyć seksualnych duchownych.

Rzeszów

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bieg rozpocznie się o godz. 15.00 w okolicy Lisiej Góry.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa z nagrodą Samorządowca Roku 2018

RZESZÓW. W dniach 5 i 6 marca br. w Poznaniu odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich.

Rzeszów

Żużlowy pojedynek Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata na Stadionie Miejskim już 22 kwietnia

RZESZÓW. 22 kwietnia Żużlowa Reprezentacja Polski otworzy swój sezon w Rzeszowie pojedynkiem z drużyną Reszty Świata. 

Rzeszów

Zainspiruj się na wiosnę. Targi Garden Expo w Rzeszowie już w marcu

G2A Arena po raz drugi organizuje Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO. 

Rzeszów

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

RZESZÓW. „Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – informuje Ratusz. 

Rzeszów

Kolejne zmiany lokalizacji przystanków w Rzeszowie

RZESZÓW. Zmiany zostaną wprowadzone na ul. Marszałkowskiej, Hetmańskiej oraz Dąbrowskiego.

Rzeszów

Podkarpackie samorządy otrzymają 77 mln zł, z czego 56 mln zł m.in. na odbudowę dróg i mostów

RZESZÓW. Promesy odebrali przedstawiciele 58 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 46 gmin oraz 12 powiatów. 

Reklama