Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Czy na rzeszowskich przystankach, na których zatrzymuje się komunikacja miejska znajdą się schematy linii, które docelowo mają pomóc w organizacji dojazdów z przesiadką? Ratusz informuje, że tak, ale dopiero w momencie wprowadzenia wszystkich zmian w rozkładach jazdy.

Schematy linii umieszczone na przystankach w praktyce skierowane są do osób przyjezdnych oraz seniorów, aby bezproblemowo mogły oni zaplanować sobie podróż z miejsca A i B, jeżeli oczywiście trasa wymaga przesiadek. Dotychczas na żadnym rzeszowskim przystanku taki schemat nie istnieje.

Warto wspomnieć, że podobne rozwiązania już od wielu lat sprawdzają się w wielu miastach europejskich, przez co turyści odwiedzający daną miejscowość mają najprościej mówiąc „ułatwione życie”. W Polsce takie schematy znajdziemy na przystankach takich miast jak m.in. Częstochowa, Kraków oraz Wrocław.
Reklama
Niedawno Zarząd Transportu Miejskiego zaczął zmieniać rozkłady linii komunikacji miejskiej, i jak słyszymy nie będzie jednej dużej zmiany, ale poprawki wprowadzane będą w odstępach czasu. Termin wprowadzenia wszystkich zmian nie został określony.

„Nie ma ostatecznej daty. Wszystkie będą zmieniane na bieżąco” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta.

Dlaczego właśnie w tym miejscu wspominamy o zmianach w rozkładzie? Gdyż właśnie od zakończenia ich wprowadzania uzależniony jest montaż schematów jazdy poszczególnych linii na przystankach w Rzeszowie.

„Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonoc.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pozwolenie na budowę PCLA jest już prawomocne

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki może ruszać pełną parą. 16 kwietnia 2025 oficjalnie uzyskano prawomocne zamienne pozwolenie na budowę obiektu.

Rzeszów

Turniej Amp Futbol na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Po inauguracyjnej rundzie w Poznaniu drugim przystankiem PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2025 będzie Rzeszów. I choć Stal była już organizatorem trzech turniejów, dopiero teraz ugości wszystkich naprawdę u siebie - na...

Rzeszów

Szkoła przy ul. Orzeszkowej będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. We wtorek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na rozbudowę i modernizację IX Liceum Ogólnokształcące. Zadanie wykona wyłoniona w przetargu firma Adamietz sp. z o.o. Wartość inwestycji to prawie 28 mln zł.

Rzeszów

Meleksy podwiozą odwiedzających na groby bliskich na cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. Z myślą, przede wszystkim o osobach starszych, po cmentarzu komunalnym Wilkowyja będą „kursowały” bezpłatne meleksy, które podwiozą odwiedzających bliżej grobów swoich bliskich. Na razie tylko testowo i tylko w jeden dzień.

Rzeszów

Jak będą czynne Punkty Obsługi Mieszkańców w okresie świątecznym?

RZESZÓW. Jeśli zamierzacie w okresie świątecznym załatwiać jakieś sprawy urzędowe w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, znajdujących się w galeriach handlowych, sprawdźcie jak będą działać.

Rzeszów

Innowacyjny sprzęt do badań genetycznych w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc

RZESZÓW. Na wyposażeniu Klinicznego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie pojawił się innowacyjny sprzęt do badań genetycznych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Reklama