Rzeszów - Wtorek, 01.04.2025
Reklama

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa - Szansa 21 organizuje charytatywny „Bieg Kolorowej Skarpetki” w Rzeszowie, który odbędzie się 21 marca 2019 r. w dniu Światowego Dnia Zespołu Downa na rzeszowskich Bulwarach w okolicy rezerwatu przyrody Lisia Góra.

Bieg ma na celu integrację osób z Zespołem Downa i ich rodzin ze społeczeństwem lokalnym, rozpowszechnianie wiedzy o osobach z Zespołem Downa na terenie miasta Rzeszowa i województwa podkarpackiego, pozyskanie środków finansowych na szkolenia i konferencje dla lekarzy, fizjoterapeutów, pedagogów, rodziców oraz popularyzację biegania, jako zdrowy styl życia.

O godzinie 15.30 odbędzie się Bieg dla dzieci na dystansie 321 m, natomiast o godzinie 16.30 Bieg główny na dystansie 3 km 21 m. Chętni mogą zapisać się TUTAJ. Warto również wspomnieć, że Fundacja poszukuje wolontariuszy do pomocy w dniu Biegu Kolorowej Skarpetki.

Po zakończeniu Biegu głównego dekoracja uczestników. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma medal okolicznościowy, zostaną również rozdane statuetki okolicznościowe za zajęcie miejsc od 1-3 w kategoriach: Bieg dzieci: dziewczynki, chłopcy, oraz bieg główny: kobiety, mężczyźni. Po dekoracji poczęstunek dla uczestników biegu, oraz zakończenie biegu.
Reklama


Fundacja Szansa 21 powstała w roku 2018, powołana została przez rodziców dziecka z Zespołem Downa w celu lepszego życia dla osób z tą wadą genetyczną. Ich głównym celem jest zwiększenie wiedzy na temat Zespołu Downa w społeczeństwie na terenie województwa podkarpackiego, poprzez szkolenia i konferencje dla rodziców, nauczycieli, lekarzy.

„Chcielibyśmy aby osoby Zespołem Downa były traktowane z szacunkiem, miały dostęp do przedszkoli, szkół, zakładów pracy. Dlatego chcemy stworzyć dla nich warunki do tego, aby od przedszkola aż do osiągnięcia przez nich pełnoletniości mogły uczyć się, zdobywać nowe doświadczenia, podejmować pracę, być zadowolonym i dumnym ze swojego życia” czytamy na stronie Fundacji.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje stadion na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wybrał firmę, która zajmie się przebudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Reklama