Rzeszów - Środa, 05.02.2025
Reklama

Zmiany w strukturze organizacyjnej Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego podjął decyzję o wprowadzeniu zmian strukturalnych na uczelni. Od 1 stycznia 2025 r. dotychczasowe kolegia zastąpione zostaną wydziałami.

Podczas ostatniego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego, które odbyło się 16 grudnia 2024 r., uchwalono nowy statut oraz pozytywnie zaopiniowano regulamin organizacyjny uczelni. Zgodnie z podjętymi decyzjami, dotychczasowe kolegia zostaną zastąpione przez wydziały. Ostatecznie będzie ich piętnaście. Zmiany wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.
W strukturze Uniwersytetu Rzeszowskiego, utrzymano Colegium Medicum, w którym funkcjonować będą cztery odrębne wydziały, co pozwoli na zachowanie specyfiki oraz wysokiej jakości kształcenia w obszarze medycyny i nauk pokrewnych.

- Wprowadzenie nowej struktury ma na celu zwiększenie efektywności zarządzania i umożliwienie bardziej lokalnego podejmowania decyzji. Osoba zarządzająca większym kolegium, obejmującym wiele dyscyplin, nie zawsze może znać szczegółowe potrzeby wszystkich obszarów naukowych” – wyjaśniał rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Adam Reich. Zdaniem rektora, dotychczasowe kolegia, choć skuteczne w koncentrowaniu się na węższych obszarach działalności, powodowały pewne problemy – szczególnie dla jednostek, które były oddzielone od głównych budynków uczelni.

Reklama

Adam Reich podkreślił również, że obowiązujące od 1 stycznia 2025 zmiany, pozwolą władzom rektorskim skoncentrować się na kwestiach ogólnouczelnianych, takich jak nauka, kształcenie, polityka naukowa, umiędzynarodowienie i reprezentowanie Uniwersytetu zarówno w kraju, jak i za granicą.

„Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że dla mnie wszyscy studenci i pracownicy są równi, a celem reformy jest wzmocnienie poczucia jedności naszej uczelni” – powiedział rektor.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Reklama