Rzeszów - Niedziela, 09.03.2025
Reklama

Zakończyła się rozbudowa szkoły na Staromieściu [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 i Przedszkola nr 6 w Rzeszowie rozpoczęli zajęcia w rozbudowanym budynku. Inwestycja została zrealizowana w ramach kontraktu osiedlowego, które Konrad Fijołek podpisał z mieszkańcami po zwycięskiej kampanii wyborczej.

– Warunki lokalowe w szkole nie były najlepsze, było ciasno, sala gimnastyczna malutka. Dlatego też zobowiązałem się wobec mieszkańców Staromieścia, że rozbudowa szkoły będzie jednym z moich priorytetów – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja przy ul. Skrajnej składała się z trzech elementów. Najważniejszym była budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączonej z istniejącym budynkiem. W nowej części znalazły się m.in. pomieszczenia dla przedszkolaków - pięć oddziałów, każdy dla 25 maluchów, szkolna świetlica, sanitariaty, sale lekcyjne. Jest tu także szatnia dla ponad 300 uczniów, nowoczesna kuchnia i jadalnia.

Kolejnym elementem inwestycji była budowa nowej hali sportowej, która jest częścią wybudowanego skrzydła szkoły. Obiekt spełnia wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. W budynku znajduje się także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Reklama

Trzecia część zadania obejmowała przebudowę starej części szkoły. Zmienił się układ wewnętrzny części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1, powstało również dodatkowe wejście techniczne na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Wykonawcą inwestycji była firma Bimat. Kosztowała ponad 17,5 mln zł.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Rzeszów

Mateusz Masłowski i Dawid Dryja opuszczają szeregi Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Masłowski z Resovią związany był od początku swojej przygody z siatkówką.

Reklama