Rzeszów - Wtorek, 01.04.2025
Reklama

Wypadki rowerzystów. W Rzeszowie pijany 55-latek wjechał jednośladem w kierującą rowerem kobietę

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW, PODKARPACIE. Na drogach Podkarpacia doszło wczoraj do kilku zdarzeń z udziałem rowerzystów. Niestety nie obyło się bez tego najtragiczniejszego, w którym zginął 67-letni mężczyzna kierujący jednośladem. Do szpitala z poważnymi obrażeniami trafiła 80-letnia rowerzystka, potrącona w Rzemieniu. Ranny został mężczyzna, który jechał rowerem, mimo że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Do pierwszego wypadku doszło na ulicy Partyzantów w Mielcu około godz. 15.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 18-letni kierujący fiatem seicento, jadąc w kierunku SSE, na przejeździe dla rowerzystów potrącił 67-letniego mężczyznę jadącego jednośladem. Pomimo szybkiej reakcji służb ratunkowych rowerzysta zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną, ustalili i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży biegłemu do rekonstrukcji wypadku. 18-letniemu kierowcy seicento funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Decyzją prokuratora młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnych aresztach. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Dziś będą kontynuowane czynności z jego udziałem.

Drugi wypadek miał miejsce w Rzemieniu przed godz. 20. 43-letni kierowca volkswagena golfa potrącił jadącą w tym samym kierunku 80-letnią rowerzystkę. Jak wynikało z relacji świadków, kobieta w chwili wyprzedzania przez samochód, skręciła bezpośrednio pod pojazd, wcześniej nie sygnalizując tego manewru. 80-letnia mieszkanka gminy Przecław z miejsca zdarzenia została zabrana przez załogę karetki pogotowia. Kobieta przebywa w szpitalu. Jej stan jest określany jako ciężki. Kierowca golfa został przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli pojazd biorący udział w zdarzeniu. Dziś będą kontynuowane czynności mające przyczynić się do ustalenia okoliczności i przyczyny wypadku.
Reklama
Wczoraj około godz. 17.30, oficer dyżurny dębickiej Policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Lwowskiej w Dębicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że rowerzysta jadący chodnikiem równolegle do jezdni skręcił gwałtownie w lewo wjeżdżając na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego opla zafirę. W wyniku potrącenia obrażeń doznał 20-letni rowerzysta. Mieszkańca Dębicy przewieziono do szpitala w Dębicy. Policjanci poddali badaniu alkomatem uczestników zdarzenia. Urządzenie wykazało ich trzeźwość. Kierujący oplem, 47-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, nie ucierpiał w wypadku.

Do nietypowego zdarzenia z udziałem dwójki rowerzystów doszło wczoraj w Rzeszowie. Przed godz. 18, mężczyzna jadący ścieżką rowerową wzdłuż Wisłoka, uderzył swoim jednośladem w tył jadącego przed nim roweru. 55-latek stracił równowagę i przewrócił się, doznając lekkiego urazu głowy. Kierującej rowerem kobiecie nic się nie stało. Okazało się, że rowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z treścią art. 87§ 1a kodeksu wykroczeń - kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje stadion na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wybrał firmę, która zajmie się przebudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Reklama