Rzeszów - Wtorek, 01.04.2025
Reklama

Rzeszowscy radni zaakceptowali linie MPK do Łańcuta. Szczegóły poznamy po sesji nadzwyczajnej

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rada Miasta Rzeszowa przyjęła projekt uchwały mówiący o utworzeniu nowej linii komunikacji miejskiej. Autobus do Łańcuta kursować będzie cztery razy dziennie. Szczegóły dotyczące przejazdów poznamy po sesji nadzwyczajnej w Łańcucie. Linia działać będzie od maja do lipca.

Rada Miasta Rzeszowa wyraziła zgodę na porozumienie międzygminne pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut w zakresie wykonania publicznego transportu, który miałby funkcjonować od 1 maja do 31 lipca br.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że autobusy będą miały numer 57 i kursować będą z Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42. Kursy z Łańcuta startować będą o godzinie 6.25, 10.02, 14.40 oraz 17.34. Z Dworca Lokalnego autobusy kursować będą o 5.35, 8.45, 13.40, 16.00.

„Porozumienie będzie podpisane prawdopodobnie w czwartek. W Łańcucie ma odbyć się sesja nadzwyczajna i pan prezydent Marek Ustrobiński będzie uczestniczył w rozmowach. Tam zostaną uzgodnione szczegóły” – informuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.
Reklama
Linia nr 57 obejmie następujące przystanki: Dworzec Lokalny, Rzeszów – Piłsudskiego U. Wojewódzki , Rzeszów – Plac Wolności, Rzeszów – Lwowska, Łańcut – Piłsudskiego, Łańcut – Cetnarskiego, Łańcut – Centrum Komunikacyjne, Łańcut – Sikorskiego Trześnik, Łańcut - Podzwierzyniec rampa, Łańcut – Podzwierzyniec Śruby.

„Jeden taki kurs będzie kosztował 182 zł. Ceny biletów pozostają takie jak w Rzeszowie” – dodaje Anna Kowalska. Szczegóły finansowania kursów znane będą po sesji nadzwyczajnej w Łańcucie. Nie ma również informacji na temat zwolnienia z opłat uczniów.

„Prowadzimy politykę nowoczesnego transportu. Przymierzamy się do zakupu 100 autobusów elektrycznych i dla tych autobusów musimy stworzyć front pracy. Tam gdzie dobra wola, tak jak w Łańcucie, będziemy chcieli współpracować” – stwierdził prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończył jazdę na słupie. 44-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile wydmuchał 44-letni mieszkaniec Rzeszowa, który osobowym mercedesem wjechał w słup z kamerą monitoringu. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Postęp prac na budowie nowego żłobka w Rzeszowie. Budynek już zadaszony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego żłobka przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły i strefy wypoczynku Arkadia. Zakończyła się już budowa dachu, zamontowano okna i drzwi.

Rzeszów

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ul. Granicznej w Rzeszowie. Od 10 marca zamknięty fragment drogi

RZESZÓW. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, od poniedziałku 10 marca nieprzejezdny będzie fragment ul. Granicznej od ul. Cichej w kierunku al. Powstańców Warszawy.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024...

Rzeszów

W Rzeszowie urodziło się 8. dziecko z in vitro. Konrad Fijołek: Nasz projekt uszczęśliwił wiele par

RZESZÓW. Już 8 dzieci urodziło się dzięki rzeszowskiemu programowi in vitro. Najmłodsze przyszło na świat w tym tygodniu.

Rzeszów

Wiadukt w Krasnem do remontu

KRASNE. Wybudowany w 2006 roku wiadukt na DK94 w Krasnem wymaga remontu. Przez te lata obiekt uległ znacznym uszkodzeniom. - Brak realizacji remontu oznaczałoby dalszą degradację obiektu i konieczność wprowadzenia ograniczeń w...

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu na boiskach szkolnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Zniknie beton ze starych boisk na terenie dziewięciu rzeszowskich szkół. Zamiast niego powstaną trawiaste nawierzchnie. Zamontowane zostaną nowe elementy wyposażenia. Pojawi się również sporo roślinności.

Reklama