Rzeszów - Piątek, 11.04.2025
Reklama

Rzeszów poszukuje streetworkerów. Ogłoszono konkurs

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Miasto ogłosiło konkurs na streetworkerów. Poszukiwane są osoby, które we współpracy z MOPS będą niosły pomoc bezdomnym i potrzebującym na terenie Rzeszowa.

Ogłoszony przez Prezydenta Miasta otwarty konkurs, dotyczy współpracy w zakresie pomocy osobom potrzebującym na cały 2023 rok. Do końca bieżącego roku funkcję streetworkera sprawują osoby z rzeszowskiego stowarzyszenia Zupełne Dobro.

- W Rzeszowie mamy mnóstwo organizacji, które na wiele sposobów angażują się w pomoc osobom potrzebującym. To dla nas niezwykle istotne, bo wsparcie działań, które sami prowadzimy w tym zakresie jest potrzebne i korzystne. Osoby działające w tych stowarzyszeniach mają olbrzymią wiedzę i chętnie angażują się w nasze wspólne projekty, dlatego jestem przekonany, że funkcja streetworkera zostanie obsadzona w najlepszy możliwy sposób – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.
Reklama
Głównym zadaniem streetworkerów będzie stały kontakt osobami bezdomnymi przebywającymi na terenie miasta. Osoby, którym powierzone zostanie to zdanie, będą m.in. rozmawiać z bezdomnymi na temat skutków nadużywania alkoholu, jak również informować o miejscach, w których można uzyskać różnego rodzaju pomoc, np. otrzymać czyste ubrania czy zjeść ciepły posiłek.

Streetworkerzy w Rzeszowie współpracują z MOPS, Strażą Miejską i Policją. Pomagają także dotrzeć potrzebującym do pomocy medycznej. Osoba bezdomna może dzięki temu skorzystać np. z konsultacji lekarskiej i otrzymać podstawowe środki higieniczne oraz opatrunkowe. 

Szczegóły konkursu są dostępne na stronach internetowych oraz w social mediach Urzędu Miasta Rzeszowa i w Rzeszowie, a także w ratuszu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przez lata znęcał się nad żoną, w końcu ją zabił. Grzegorz J. z Lubeni usłyszał wyrok

RZESZÓW. 17 lat pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszał Grzegorz J., który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną, a w końcu ją zabił. Mężczyzna od ponad dwóch lat przebywa w areszcie....

Rzeszów

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Rzeszów

Uszkodził cztery auta w centrum Rzeszowa. Miało blisko 1,6 promila

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa uszkodził cztery pojazdy, zaparkowane na jednym z parkingów w centrum miasta. Okazało się, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Przy dwudziestu rzeszowskich ulicach pojawiły się nowe latarnie

RZESZÓW. Blisko 160 tys. zł kosztował montaż nowego oświetlenia przy dwudziestu rzeszowskich ulicach. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn.: „Poprawa infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Rzeszowa”.

Rzeszów

ZOBACZ. 33. Finał WOŚP w Rzeszowie na zdjęciach

RZESZÓW. Korowód wolontariuszy, pokazy sprzętu służb, występy artystyczne, koncerty, prezentacje firm i wiele więcej - zobacz co działo się na rzeszowskim Rynku w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Rzeszów

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego w Rzeszowie. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Przed godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Reklama