Rzeszów - Środa, 02.04.2025
Reklama

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach w Rzeszowie. Węgiel pochodzący z Zakładu Górniczego Sobieski i Janina, dostarczany jest przez Tauron Wydobycie S.A. Jego sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Mieszkańcy Rzeszowa oraz Trzebowniska mogą nabyć węgiel w cenie 1980 zł brutto za tonę (cena nie obejmuje kosztów transportu indywidualnego). 

Aby zapewnić sprawną obsługę pracownicy MPGK będą kontaktować się telefonicznie z tymi mieszkańcami Rzeszowa i Trzebowniska, którzy złożyli wnioski, i zostali pozytywnie zweryfikowani, w celu umówienia terminu odbioru węgla przy al. Sikorskiego 428. Kontakt  będzie realizowany w poniedziałki, wtorki i środy od godz. 8:00 do 16:00 oraz czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.

Miejsce i termin odbioru węgla:Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, al. Sikorskiego 428 w Rzeszowie, w dni powszednie, od poniedziałku do środy w godz. 8:00 - 16:00, w czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.
Reklama
Węgiel można odebrać samodzielnie własnym środkiem transportu, osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną we wniosku.

Za węgiel można zapłacić gotówką lub kartą przy odbiorze. Przy zakupie węgla należy przedstawić dokument tożsamości.

Uwaga! Zmieniły się zasady dotyczące sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach.

Uprawnieni do zakupu mieszkańcy Rzeszowa i Trzebowniska, którzy nie nabędą węgla w pierwszym okresie sprzedaży, to jest do 31 grudnia br., albo zakupią go w ilości mniejszej niż 1,5 tony, będą mogli dokonać zakupu niewykorzystanej ilości w drugim etapie sprzedaży, czyli w 2023 roku. Tym samym „Potwierdzenia uprawnienia do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego” wystawione dla okresu do 31 grudnia br. będą honorowane w punkcie dystrybucji węgla również po 1 stycznia 2023 r.

Informacje o możliwości zakupu węgla na preferencyjnych warunkach znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończył jazdę na słupie. 44-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile wydmuchał 44-letni mieszkaniec Rzeszowa, który osobowym mercedesem wjechał w słup z kamerą monitoringu. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Postęp prac na budowie nowego żłobka w Rzeszowie. Budynek już zadaszony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego żłobka przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły i strefy wypoczynku Arkadia. Zakończyła się już budowa dachu, zamontowano okna i drzwi.

Rzeszów

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ul. Granicznej w Rzeszowie. Od 10 marca zamknięty fragment drogi

RZESZÓW. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, od poniedziałku 10 marca nieprzejezdny będzie fragment ul. Granicznej od ul. Cichej w kierunku al. Powstańców Warszawy.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024...

Rzeszów

W Rzeszowie urodziło się 8. dziecko z in vitro. Konrad Fijołek: Nasz projekt uszczęśliwił wiele par

RZESZÓW. Już 8 dzieci urodziło się dzięki rzeszowskiemu programowi in vitro. Najmłodsze przyszło na świat w tym tygodniu.

Rzeszów

Wiadukt w Krasnem do remontu

KRASNE. Wybudowany w 2006 roku wiadukt na DK94 w Krasnem wymaga remontu. Przez te lata obiekt uległ znacznym uszkodzeniom. - Brak realizacji remontu oznaczałoby dalszą degradację obiektu i konieczność wprowadzenia ograniczeń w...

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu na boiskach szkolnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Zniknie beton ze starych boisk na terenie dziewięciu rzeszowskich szkół. Zamiast niego powstaną trawiaste nawierzchnie. Zamontowane zostaną nowe elementy wyposażenia. Pojawi się również sporo roślinności.

Reklama