Rzeszów - Poniedziałek, 10.03.2025
Reklama

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

Dodano: /

fot. Materiały prasowe Polregio
fot. Materiały prasowe Polregio

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych. - To doskonała okazja do tego, aby w czasie wolnym wyskoczyć na stok narciarski lub odwiedzić bieszczadzkie szlaki turystyczne w zimowej aurze – informuje spółka Polregio, obsługująca nowe połączenie i zapowiada, że w dniu inauguracji połączenia, będzie możliwość zdobycia biletów na autokarową wycieczkę objazdową po najciekawszych atrakcjach Ustrzyk i okolicy.

W okresie ferii zimowych, tj. od 22 lutego do 9 marca 2025 r., pociągi na trasie Rzeszów Główny – Ustrzyki Dolne – Rzeszów Główny będą kursowały tylko w weekendy i będą jeździć jako przyspieszone. Od 10 marca, czyli kiedy w życie wejdzie marcowa korekta rozkładu jazdy, połączenie to będzie realizowane codziennie. Podróż koleją do Ustrzyk zajmie około 3,5 godziny.

Pociąg będzie zatrzymywał się na następujących stacjach i przystankach: Boguchwała, Czudec, Strzyżów nad Wisłokiem, Jasło, Jedlicze, Krosno, Sanok, Zagórz, Uherce.

Połączenia między Rzeszowem, a Ustrzykami Dolnymi realizowane będą w następującym kształcie:

a) w weekendy 1 para pociągów:

- wyjazd z Rzeszowa o godz. 5:37 – przyjazd do Ustrzyk Dolnych godz. 9:11,
- pociąg powrotny w sobotę z Ustrzyk Dolnych wyruszy o 14.39, a w niedzielę o 14.08 – przyjazd do Rzeszowa po godz.18.00

Reklama

b) w dni robocze 2 pary pociągów:

- wyjazd z Rzeszowa o godzinie 4:57, przyjazd do Ustrzyk Dolnych o 9:19,
- pociąg powrotny z Ustrzyk Dolnych o godzinie 14:09, przyjazd do Rzeszowa o godz. 18:36,

- wyjazd z Rzeszowa o godzinie 11:58, przyjazd do Ustrzyk Dolnych o godz. 16:40,
- pociąg powrotny z Ustrzyk Dolnych o godzinie 16:54, przyjazd do Rzeszowa o godz. 21:04.


Swojego zadowolenia z uruchomienia nowego połączenia kolejowego, nie kryje marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Na Podkarpaciu z radością obserwujemy prawdziwy boom na podróżowanie koleją. Bardzo chcieliśmy móc spełnić oczekiwania wielu osób - pasjonatów oraz turystów i doprowadzić do bezpośredniego skomunikowania stolicy Podkarpacia z zimową stolicą Bieszczadów – Ustrzykami Dolnymi. Nasze starania właśnie stają się rzeczywistością, co bardzo cieszy! Wcześniej nie pozwalały na to parametry jednego z odcinków linii 108, a teraz zapraszamy wszystkich, którzy kochają podróże i malownicze miejsca w Bieszczadach, by wsiąść do pociągu do Ustrzyk Dolnych – mówi Władysław Ortyl.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Rzeszów

Zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 19 do 23 października 2020 r. na terenie miasta odbędzie się zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Nowe limity pasażerów w MPK. Ile osób wsiądzie do autobusu?

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od dziś nowymi zasadami, autobusami może podróżować ograniczona liczba osób. Ile pasażerów może wsiąść do poszczególnych modeli pojazdów rzeszowskiej komunikacji miejskiej?

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile alkoholu

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia dwóch samochodów, do którego doszło w czwartek w Krasnem. W wypadku ucierpiało dwie osoby. Jeden z kierowców był pijany.

Rzeszów

Lufthansa wznawia loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW. Od 25 października br. wracają bezpośrednie połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium. 

Rzeszów

36-latek zabił swojego ojca. Grozi mu kara dożywocia

RZESZÓW. 36-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał zarzut zabójstwa swojego 57-letniego ojca. Grozi mu kara dożywocia.

Rzeszów

Oświetlą kolejne ścieżki rowerowe nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dobra wiadomość dla rowerzystów. Miasto zamierza oświetlić ponad 3 km ścieżek rowerowych wzdłuż Wisłoka. Ruszyły poszukiwania wykonawcy, który podejmie się zadania.  

Rzeszów

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co...

Reklama