Rzeszów - Czwartek, 06.03.2025
Reklama

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

Dodano: /

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek zostanie zmodernizowany i wyposażony m.in. w windę.

W przetargu na rozbudowę budynku IX LO startowało cześć podmiotów. Wybrana została oferta firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację rozbudowy, a następnie zrealizuje prace budowlane. Będzie miał na to 30 miesięcy od daty podpisania umowy, co ma nastąpić na początku marca.

Zakres zaplanowanych prac jest bardzo duży. Najważniejszym elementem tej inwestycji będzie budowa nowego skrzydła szkoły. Będzie to budynek dwukondygnacyjny. Na parterze (1314 m kw. powierzchni użytkowej) znajdą się przede wszystkim sale lekcyjne. Na piętrze powstanie hala sportowa z widownią i zapleczem sanitarnym. Powierzchnia użytkowa hali sportowej to 1080 m kw.

Istniejący budynek szkolny zostanie zmodernizowany. Wymienione i rozbudowane zostaną tam instalacje – wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, elektryczna, wentylacja.

Reklama

Częścią zadania będą m.in. także: wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, remont łazienek z przystosowaniem ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, remont pozostałych szkolnych pomieszczeń oraz montaż zewnętrznej windy.

Inwestycja jest dofinansowana z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Reklama