Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Remont dachu szkoły w centrum Rzeszowa powoli zbliża się do końca

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Najstarsza podstawówka w Rzeszowie ma już prawie gotowy nowych dach. Zgodnie z informacją przekazaną przez Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka w mediach społecznościowych, modernizacja zakończy się w kwietniu.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza znajduje się w ścisłym centrum miasta, przy ul. Bernardyńskiej. Jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie, powstała w 1784 roku. Budynek szkoły jest sukcesywnie remontowany i doposażany. Jedną z ostatnich zrealizowanych tu inwestycji było odnowienie znajdującego się przy szkole placu zabaw. Pod koniec 2023 roku przyszedł czas na kompleksowy remont dachu.

Prace realizuje wyłoniona w przetargu firma Construm z Krosna. Ich koszt to 1 mln zł. Zadaniem wykonawcy było m.in. naprawa konstrukcji i kominów, montaż nowych rynien, włazów oraz pokrycia, wymiana deskowania oraz montaż nowej blachodachówki.

Aktualnie na ukończeniu są prace dekarskie przy kryciu dachu panelami z blachy i montaż obróbek blacharskich. - Do wykonania pozostaną jeszcze wyposażenie dachu m.in. w płotki przeciwśniegowe i instalację odgromową oraz wykonanie na poddaszu nowej instalacji oświetleniowej – przekazał Konrad Fijołek.

Prace przy remoncie dachu mają zakończyć się w kwietniu br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej polecą do USA. Wezmą udział w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. W sumie w zawodach weźmie udział 36 zespołów z 10 krajów świata.

Rzeszów

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

RZESZÓW. Do przetargu zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą.

Rzeszów

Dyrektor ZTM-u: Doszło do pobicia kontrolera biletu. Policja: żadnego pobicia nie było

RZESZÓW. Cała akcja miała miejsce w autobusie nr 56, ok. godz. 1.20 w nocy.

Rzeszów

Przenośmy butelkomat w Rzeszowie? Jeden z radnych chce oddać część diety na wypłacane środki

RZESZÓW. Pomysł inspirowany był przyjętym przez radnych Krakowa programem „Kraków bez plastiku”.

Rzeszów

Marcin Możdżonek przedłuża kontrakt z Asseco Resovią

RZESZÓW. W fazie zasadniczej tegorocznych rozgrywek PlusLigi Marcin Możdżonek rozegrał 73 sety i zdobył 126 punktów, w tym 10 zagrywką, i 42 blokiem

Rzeszów

Pierwszy kurs komunikacji miejskiej do Łańcuta już 13 maja

RZESZÓW. Rozkład jazdy dostępny będzie od dnia 10 maja br. na stronie internetowej ZTM.

Rzeszów

10 mln na Rzeszowski Budżet Obywatelski 2020. Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Głosowanie na RBO 2020 odbędzie się od 30 sierpnia do 20 września br.

Reklama