Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

Dodano:

fot. Biuro Prasowe Rajdu Rzeszowskiego
fot. Biuro Prasowe Rajdu Rzeszowskiego
PODKARPACIE. W dniach 4 – 6 sierpnia odbędzie się MARMA 31. Rajd Rzeszowski. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

W tegorocznym MARMA 31. Rajdzie Rzeszowskim o punkty powalczą nie tylko uczestnicy Mistrzostw Polski. Rajd stanowi ponownie rundę Trofeum Europy Centralnej FIA (European Rally Trophy), ale jest także częścią słowackiego czempionatu, więc do Rzeszowa przyjedzie wielu zagranicznych zawodników, przede wszystkim zza naszej południowej granicy. 31. edycja imprezy to także coś dla fanów klasycznej motoryzacji i samochodów sprzed lat. Rajd Rzeszowski jest zaliczany do kalendarza MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, więc na oesach kibice mogą się spodziewać także urozmaiconej stawki kilkudziesięcioletnich rajdówek – od spektakularnie mocnego Audi Quattro, przez Forda Sierrę RS Cosworth 4×4, Opla Kadetta po… Trabanta 601.

W Rzeszowie zawodnicy pojawią się w środę na odbiorze administracyjnym. Na czwartek, 4 sierpnia, zaplanowano zapoznanie z trasą odcinków specjalnych, odcinek testowy w Niechobrzu oraz ceremonię startu, która odbędzie o godz. 20:00 na skwerze Millenium Hall. W tym samym miejscu kibice będą mogli zobaczyć rajdówki i porozmawiać z zawodnikami także w kolejnych dniach rajdu, ponieważ właśnie w Millenium Hall będą zlokalizowane przegrupowania przed wjazdem na serwis.

Park serwisowy, podobnie jak w poprzednich latach, zlokalizowany będzie na kmapusie Politechniki Rzeszowskiej.

W piątkowy poranek zawodników czeka jeszcze zapoznanie z trasą jednego z oesów, który "nie zmieścił się" w harmonogramie czwartkowego rekonesansu. Na trasę rajdu, z parku serwisowego, pierwsza załoga wyruszy w samo południe. Na piątek zaplanowano dwie dwukrotnie pokonywane próby - oesy Pstrągowa i Lubenia. Pierwszy piątkowy odcinek jest nieco zmieniony względem poprzedniej edycji, a drugi, ze słynnym watersplashem, będzie w tym roku zapętlony, co jest ważną informacją dla kibiców. Zapętlenie oznacza, że w jednym miejscu widzowie będą mogli zobaczyć zawodników nie raz, lecz aż dwa razy.
Reklama
Zapętlony będzie także odcinek kończący pierwszy etap, czyli wieczorna próba na ulicach Rzeszowa. Rywalizacja w centrum stolicy Podkarpacia ruszy punktualnie o godz. 20. Dzięki temu zgromadzonym przy trasie kibicom nie będzie doskwierał upał, a widowisko będzie bardziej efektowne. Potężne reflektory na maskach rajdówek, iskry sypiące się z hamulców i rozgrzane do czerwoności tarcze hamulcowe to tylko część wrażeń, na jakie można liczyć podczas próby w Rzeszowie.

Harmonogram sobotniego etapu tworzą trzy oesy, każdy pokonywany po dwa razy. Po kilku latach nieobecności wraca odcinek specjalny w Wysokiej Strzyżowskiej. Całkowitą nowością jest druga w pętli próba Frysztak, wiodąca trasami nigdy nie wykorzystywanymi w rzeszowskiej imprezie. Na koniec sekcji załogi pojawią się na zapętlonym oesie Różanka. Zakończenie zawodów – w sobotnie popołudnie na Rynku w Rzeszowie.

PROGRAM MARMA 31. RAJDU RZESZOWSKIEGO

Czwartek, 4 sierpnia 2022

Odcinek testowy Niechobrz – 16:00-20:00
CEREMONIA STARTU – Rzeszów, Millenium Hall – 20:00
 
Piątek, 5 sierpnia 2022

OS-1 Pstrągowa 1 (14,17 km) – 12:55
OS-2 Lubenia 1 (20,66 km) – 13:45
Przegrupowanie (Rzeszów, Millenium Hall) – 14:45
Serwis A (Rzeszów, Politechnika) – 15:15
OS-3 Pstrągowa 2 (14,17 km) – 16:40
OS-4 Lubenia 2 (20,66 km) – 17:30
Przegrupowanie (Rzeszów, Millenium Hall) – 18:30
Serwis B (Rzeszów, Politechnika) – 19:00
OSS-5 Rzeszów (2,30 km) – 20:00
Flexi Serwis C (Rzeszów, Politechnika)  – 20:30
 
Sobota, 6 sierpnia 2022

Serwis D (Rzeszów, Politechnika) – 07:55
OS-6 Wysoka 1 (14,68 km) – 09:10
OS-7 Frysztak 1 (14,40 km) – 09:50
OS-8 Różanka 1 (10,90 km) – 10:35
Przegrupowanie (Rzeszów, Millenium Hall) – 11:50
Serwis E (Rzeszów, Politechnika) – 12:20
OS-9 Wysoka 2 (14,68 km) – 13:50
OS-10 Frysztak 2 (14,40 km) – 14:30
OS-11 Różanka 2 (10,90 km) – 15:15
CEREMONIA METY – Rzeszów, Rynek – 17:00
 
 
Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa część szkoły na os. Staromieście już zadaszona

RZESZÓW. Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał Strategię Rozwoju Publiczności Sektora Kultury

RZESZÓW. Dokument nie tylko nakreśla kierunki w jakich w przyszłości będzie rozwijała się kultura, porządkuje działania kulturalne w mieście ale stanie się również bazą przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Deweloper, spółka Bryksy, przebudowuje istniejący tam układ komunikacyjny. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W dniach 10 - 12 sierpnia 2023 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się 32. Rajd Rzeszowski. Część ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, wystąpią...

Rzeszów

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Wakacyjne konkursy dla seniorów w ramach nadchodzących Senioraliów Rzeszowskich

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury i Rzeszowska Rada Seniorów przygotowały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w ramach zbliżających się Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Rzeszów

Kolejne opaski życia dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. We wrześniu rozpocznie się kolejny nabór chętnych do otrzymania tzw. opaski życia, urządzenia elektronicznego w formie bransoletki, działającego podobnie jak telefon komórkowy.

Reklama