Rzeszów - Środa, 05.02.2025
Reklama

Postępują prace przy rozbudowie rzeszowskiego „Elektronika” [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Ratusz informuje, że roboty prowadzone są bardzo sprawnie. Nie wykluczone, że inwestycja będzie gotowa wczesnej niż zakładano.

Rozbudowa szkoły przy ul. Hetmańskiej rozpoczęła się w czerwcu 2024 r. W pierwszej kolejności zadaniem wykonawcy była rozbiórka istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia. Następnie rozpoczął się remont istniejącego budynku szkolnego.

Na jakim etapie są obecnie roboty? - Zakończyły się już prace związane z podziemiem budynku, gdzie wykonano m.in. izolacje przeciwwilgociowe i termiczne fundamentów. Trwają natomiast roboty przy izolacji i pokryciu dachu oraz izolacyjne przy elewacji obiektu. Zakończył się remont łazienek, posadzek na korytarzach, pomalowana została także hala sportowa – informuje Artur Gernand z kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Największym elementem inwestycji jest budowa nowej części szkoły. Będzie ona miała trzy kondygnacje. Na parterze będą dwie sale lekcyjne, dwie sale komputerowe oraz m.in. magazyn i sanitariat. Na pierwszym piętrze zaprojektowano dwie sale komputerowe i dwie sale do nauki języków oraz część sanitarną, na trzecim trzy sale lekcyjne oraz sanitariaty. Tutaj prace są prowadzone także bardzo sprawnie. Zakończyły się roboty murarskie parteru nowej części. Wykonawca rozpoczyna budowę pierwszego piętra.

Rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych zakończy się w drugiej połowie tego roku.

Reklama

Komentarze

Pawel Euro 01.02.2025, godz. 14:46
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. W Rzeszowie trwają testy autobusu wodorowego marki Autosan. Jeśli przebiegną pomyślnie, miasto planuje zakupić 20 pojazdów z takim napędem.

Rzeszów

Dotacje na zadania kulturalne w Rzeszowie w 2023 roku. Prezydent czeka na oferty

RZESZÓW. Ruszył konkurs na realizację zadań kulturalnych w 2023 roku w Rzeszowie. Na ten cel miasto zarezerwowało pół miliona złotych. 

Rzeszów

Odmulanie rzeszowskiego zalewu zakończone

RZESZÓW. Zakończył się proces wydobywania osadów z rzeszowskiego zalewu. Trwają jeszcze prace porządkowe, w tym min. demontaż maszyn.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Nowoczesny aparat do USG w Szpitalu Miejskim

RZESZÓW. Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie dysponuje nowym aparatem do USG. To światowej klasy urządzenie pozwalające na bardzo dokładną diagnostykę chorób u leczących się tutaj pacjentek.  

Rzeszów

Trzy rzeszowskie szkoły jeszcze bardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Nowe miejsca postojowe, budowa pochylni i przebudowa tych istniejących, montaż balustrad i inne rozwiązania poprawiające dostępność dla osób niepełnosprawnych zostaną wykonane w trzech rzeszowskich szkołach w ramach projektu „Dostępna szkoła”.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie świątecznym?

​RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W pierwszy i w drugi dzień świąt autobusy pojadą wg świątecznego rozkładu jazdy.

Reklama