Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

Dodano:

fot. Uniwersytet Rzeszowski
fot. Uniwersytet Rzeszowski
RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. W budynku, poza halą lekkoatletyczną, znajdzie się laboratorium biomechaniki ruchu sportowca oraz laboratorium fizjologii i biochemii wysiłku fizycznego. Studenci z obiektu skorzystają już w przyszłym roku akademickim.

„Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne wykorzystując potencjał naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, stworzy nowe możliwości szkoleniowe w zakresie lekkoatletycznych dyscyplin sportowych, zapewni możliwość rozgrywania zawodów krajowych oraz międzynarodowych. Centrum będzie wykorzystywane także do celów treningowych, integrując wszystkie lekkoatletyczne sekcje Podkarpacia i Regionu Karpackiego oraz będzie otwarte dla społeczności lokalnej” – informuje dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytet Rzeszowski.

Międzynarodowe standardy

Pierwszą ważną informacją jest fakt, że projektowana hala spełniać będzie standardy użytkowania, umożliwiające organizacje w obiekcie międzynarodowych wydarzeń, co pod względem promocji miasta jak i samej uczelni, przedstawia się bardzo korzystnie.
Podstawowe parametry techniczne przedstawiają się w następująco:
  • powierzchnia netto: 7 318,51 m²,
  • powierzchnia zabudowy: 7 658 m²,
  • wysokość budynku: 11,75 m,
  • szerokość budynku: 99,72 m
  • długość budynku: 82,90 m.

„Obecnie na terenie inwestycji, wszystkie prace przeniosły się do wnętrza PCL: „Obecnie obiekt jest zabezpieczony na zimę, co umożliwia prowadzenie prac we wnętrzu. Układane są instalacje elektryczne, sanitarne, etc. Prace przebiegają szybciej, niż pierwotnie zakładano. Zakończenie budowy planowane jest z końcem 2020 r., a oddanie obiektu do użytku w pierwszym kwartale 2021 r.” – informuje dr Maciej Ulita.
Reklama
Wielozadaniowa hala sportowa z widownią

W budynku, po zakończeniu robót, znajdzie się laboratorium biomechaniki ruchu sportowca, laboratorium fizjologii i biochemii wysiłku fizycznego, gabinet masażu i odnowy biologicznej oraz rzecz jasna hala sportowa z pełnym wyposażeniem sprzętowym.

Inwestycja, przede wszystkim, obejmuje budowę wielozadaniowej profesjonalnej hali, na której znajdzie się 200-metrowa bieżnia okrężna (6 torów), 60-metrowa bieżna prosta (8 torów), rozbieg do skoku o tyczce, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, dwie mobilne skocznie do skoku wzwyż, 80-metrowa bieżnia rozgrzewkowa oraz widownia zdolna pomieścić 300 osób.

„Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego studenci (i nie tylko) będą mogli korzystać z obiektu w przyszłym roku kalendarzowym” – dodaje rzecznik UR.

Całościowa wartość inwestycji to ok. 50 mln zł. Dotychczas wydatkowano połowę tej kwoty. Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne to inwestycja realizowana przez Uniwersytet Rzeszowski, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki (Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy system wywozu odpadów zaakceptowany. Było kilka pomysłów na poprawki

RZESZÓW. Pomimo burzliwej dyskusji, radni zaakceptowali proponowane zmiany.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ogłasza konkurs. Chodzi o projekt rewitalizacji jednego z wydziałów

RZESZÓW. Termin składania prac konkursowych upływa 15 marca 2019 r.

Rzeszów

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Rzeszów

W rzeszowskim szpitalu MSWiA mają nowy sprzęt medyczny. Rozbudowa placówki wciąż trwa

RZESZÓW. Do użytku pacjentów oddano m.in. nowe karetki pogotowia, nowoczesny aparat USG oraz 8 kardiomonitorów.

Rzeszów

Policja z Rzeszowa poszukuje mężczyzny, który ukradł portfel

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w dniu 30 listopada 2018 roku o godz. 11.45 w Rzeszowie.

Rzeszów

Trwa rozbudowa budynku PGS Software. Firma ma zatrudnić dodatkowo ponad 100 osób

RZESZÓW. Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. 

Reklama