Rzeszów - Niedziela, 23.02.2025
Reklama

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’,, słynącej z organizowania prestiżowych turniejów dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu młodzi piłkarze będą mieli okazję zmierzyć się z wieloma świetnymi zespołami zza granicy.

 „Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z klubem, który ma wielkie tradycje. Całe Podkarpacie i Małopolska spoglądają w kierunku Stali Rzeszów, na jej dynamiczny rozwój. Prezes tego Klubu, Pan Rafał Kalisz ma kilkunastoletnią wizję budowy wielkiej Stali. Nie dotyczy ona tylko pierwszego zespołu, ale przede wszystkim Akademii z prawdziwego zdarzenia. My, doceniając ten fakt zaproponowaliśmy Panu Prezesowi nawiązanie współpracy” – mówił Tomasz Popiela, prezes Fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Na mocy porozumienia drużyna rzeszowskiego klubu z roczników 2009 oraz 2010 zagrają w tych turniejach bez eliminacji. Lista zespołów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć jest imponująca. Są to: Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan, FC Porto, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, RB Leipzig, PSV Eindhoven, Everton FC, Cardiff City FC, Stoke City FC, Rapid Wiedeń.

„Udział w organizowanych przez nas turniejach jest wielkim splendorem dla wszystkich polskich zespołów młodzieżowych. Chcemy być blisko Stali Rzeszów, która ma wszelakie dyspozycje by za kilka lat zapukać do bram Ekstraklasy i chlubić się posiadaniem jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w naszym kraju” – dodaje Tomasz Popiela.
Reklama
„Sprawdzenie się na boisku z najlepszymi młodzieżowymi zespołami na świecie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją stało się to możliwe. Udział Akademii Stal Rzeszów w tego typu projektach pozwala na jej rozwój i integrację z zagranicznymi klubami, co wkrótce może spowodować, że i nasz ośrodek piłkarski będzie na równi z tymi z Europy” - wyjaśnia prezes Stali Rzeszów, Rafał Kalisz.

Najbardziej znane turnieje przeprowadzone przez fundację „Ja też Mam Marzenia” to: IX Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar WIŚNIOWSKI U10 w Starym Sączu oraz IV Międzynarodowy Turniej Termy Gorący Potok Cup U9 w Zakopanem, którego Stal Rzeszów została Głównym Partnerem. Począwszy od najbliższej edycji zakopiańskie rozgrywki będą nosiły nazwę Stal Rzeszów Steel Cup o Puchar Prezesa Fibrain - Zakopane 2019.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Stadion na os. Budziwój w przebudowie. Są już fundamenty nowego budynku klubowego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja stadionu Grunwald Budziwój. Ratusz zapewnia, że prace idą w dobrym tempie. - Gotowe są już m.in. fundamenty nowego budynku klubowego, rozpoczęło się murowanie ścian – informuje Artur Gernand z...

Reklama