Rzeszów - Piątek, 11.04.2025
Reklama

Na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy Zespół Oświatowo-Wychowawczy?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości interpeluje do Ratusza w sprawie podjęcia inwestycji polegającej na utworzeniu Zespołu Oświatowo-Wychowawczego składającego się ze żłobka i przedszkola. Ratusz ma budowę w planach, jednak obowiązuje kolejność.

Jerzy Jęczmienionka oraz Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości wystosowali do Ratusza interpelacje, w której wnioskują o niezwłoczne utworzenie na Osiedlu Wilkowyja publicznego żłobka oraz przedszkola. Zdaniem radnych inwestycja jest absolutnie niezbędna ze względu na rozrost osiedla.

„Na obecną chwilę Osiedle Wilkowyja nie posiada na swoim terenie publicznego żłobka oraz przedszkola. Problem ten pogłębia się, gdyż na jego terenie oraz sąsiednich osiedlach powstają nowe bloki, wzrasta liczba młodych małżeństw z dziećmi, co powoduje że dostęp do opieki żłobkowej i przedszkolnej jest jeszcze bardziej utrudniony” – czytamy w interpelacji.

Podobny wniosek na ręce Prezydenta Rzeszowa skierowali członkowie Rady Osiedla Wilkowyja. Chcieli aby w budżecie Miasta Rzeszowa na 2019 rok ujęte zostało wykonanie projektu inwestycji wraz z całą niezbędną infrastrukturą oraz budową boiska sportowego oraz siłownią na powietrzu. Warto dodać, że poza ww. inwestycją Rada osiedla apelowała do miasta o włączenie do budżetu 15 innych pozycji.
Reklama
„Rada Osiedla pragnie nadmienić, iż o wiele z w/w zadań wnioskowała już w latach ubiegłych, otrzymując obietnice realizacji inwestycji, bez ich finalizacji” – czytamy we wniosku z sierpnia 2018 roku.

W odpowiedzi na interpelację radnych Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że środki na opracowanie dokumentacji projektowej żłobka i przedszkola na Osiedlu Wilkowyja będzie możliwe jedynie w przypadku uzyskania oszczędności poprzetargowych, a zadanie pn. „Budowa Zespołu Oświatowego na Osiedlu Wilkowyja” wpisane jest w Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta w latach 2026-2028.

„Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy żłobków przy ul. Iwonickiej i ul. Jachowicza oraz na Osiedlu Budziwój. Otwarcie żłobków przy ulicach Iwonickiej i Jachowicza przewiduje się w 2020 roku” – informuje w odpowiedzi na interpelacje Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przez lata znęcał się nad żoną, w końcu ją zabił. Grzegorz J. z Lubeni usłyszał wyrok

RZESZÓW. 17 lat pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszał Grzegorz J., który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną, a w końcu ją zabił. Mężczyzna od ponad dwóch lat przebywa w areszcie....

Rzeszów

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Rzeszów

Uszkodził cztery auta w centrum Rzeszowa. Miało blisko 1,6 promila

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa uszkodził cztery pojazdy, zaparkowane na jednym z parkingów w centrum miasta. Okazało się, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Przy dwudziestu rzeszowskich ulicach pojawiły się nowe latarnie

RZESZÓW. Blisko 160 tys. zł kosztował montaż nowego oświetlenia przy dwudziestu rzeszowskich ulicach. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn.: „Poprawa infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Rzeszowa”.

Rzeszów

ZOBACZ. 33. Finał WOŚP w Rzeszowie na zdjęciach

RZESZÓW. Korowód wolontariuszy, pokazy sprzętu służb, występy artystyczne, koncerty, prezentacje firm i wiele więcej - zobacz co działo się na rzeszowskim Rynku w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Rzeszów

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego w Rzeszowie. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Przed godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Reklama