Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Na lotnisku w Jasionce 57-letnia Syryjka, która przyleciała z Grecji, udawała Bułgarkę. Chciała dotrzeć do Niemiec

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na terenie portu lotniczego w Rzeszowie-Jasionce strażnicy graniczni zatrzymali 57-letnią obywatelkę Syrii, która w trakcie legitymowania posłużyła się skradzionym bułgarskim dowodem osobistym. Cudzoziemka przyznała, że dokument kupiła za 3,5 tys. euro i na jego podstawie chciała dotrzeć do Niemiec.

Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia na terenie terminala portu lotniczego Rzeszów - Jasionka. Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzący kontrolę legalności pobytu wytypowali do sprawdzenia cudzoziemkę, która kilkanaście minut wcześniej przyleciała do Rzeszowa lotem kursowym z Aten (Grecja).

Kobieta przedstawiła do kontroli dowód osobisty wydany przez władze Bułgarii. Mundurowi nabrali podejrzeń, że cudzoziemka posługuje się cudzym dokumentem. Wątpliwości rozwiały sprawdzenia w międzynarodowych bazach policyjnych – przedstawiony dowód widniał w bazach SIS i Interpol jako skradziony.
Reklama
Podczas rozmowy z funkcjonariuszami SG kobieta przyznała, że w rzeczywistości jest obywatelką Syrii, a bułgarski dokument kupiła w Grecji za 3,5 tys. euro. Krajem docelowym jej wyprawy były Niemcy. Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do zobowiązania cudzoziemki do opuszczenia Polski.

Podobne zdarzenie zanotowano na terenie rzeszowskiego portu lotniczego w maju bieżącego roku. Wtedy, również metodą „na bułgara” próbował przedostać się do Polski obywatel Afganistanu. W trakcie kontroli posłużył się podrobionym bułgarskim paszportem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

RZESZÓW. Uruchomiona we wrześniu aplikacja, usprawnia kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. 

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Ludwika Chmury

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Rzeszów

Odrestaurowano zabytkowy fryz w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Zabytkowy fryz na elewacji kamienicy przy ulicy Sobieskiego 5 w Rzeszowie zyskał nowy blask.

Rzeszów

Sztuczna inteligencja pomoże mieszkańcom Rzeszowa załatwić sprawy urzędowe

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił na swojej stronie pilotażowo Wirtualnego Asystenta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

RZESZÓW. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Rzeszów

Na budynku Politechniki Rzeszowskiej powstał mural Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. W ten sposób uczelnia uhonorowała swojego patrona w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza.

Reklama