Rzeszów - Niedziela, 16.03.2025
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024 roku – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

W lutym najwięcej pasażerów skorzystało z usług irlandzkiego Ryanaira - 28,5 tys. Samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT podróżowało 14,4 tys. osób, zaś czartery obsłużyły 8,3 tys. pasażerów.

Jeśli chodzi o destynacje, najchętniej pasażerowie wybierali: Londyn, Warszawę, Monachium, Sharm El Sheikh oraz Manchester.

Od początku roku z usług lotniska Rzeszów-Jasionka skorzystało już prawie 136 tys. pasażerów. To jednak dopiero początek – w rozpoczynającym się 30 marca sezonie letnim podkarpacki port lotniczy zaoferuje rekordową liczbę 32 kierunków do 16 krajów, w tym nowości takie jak Malta i Agadir, a także destynacje powracające po przerwie do siatki połączeń - Korfu, Djerbę i Monastyr.

- Serdecznie dziękuję pasażerom za zaufanie i skorzystanie z oferty podkarpackiego lotniska. Liczę na to, że kolejne miesiące będą równie dobre i zgodne z naszymi prognozami – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Bilet obowiązuje od godz. 05:00 do 23:00 we wszystkie dni miesiąca.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci odnotowują oszustwa związane z usługą Blik

RZESZÓW. W ostatnim czasie rzeszowscy policjanci odnotowali kilka oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów Blik.

Rzeszów

Sąd Okręgowy w Rzeszowie unieważnia decyzje Tadeusza Ferenca ws. Marszu Równości

RZESZÓW. W Ratuszu słyszymy, że nie będzie odwołania od decyzji Sądu.

Rzeszów

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

RZESZÓW. Przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m.

Rzeszów

Czy woda na Żwirowni nadaje się do kąpieli?

RZESZÓW. Stwierdzono przydatność wody do kąpieli.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie przejmie dwa samochody od Urzędu Miasta

RZESZÓW. Przekazanie związane jest z zakupem przez Ratusz dwóch nowych samochodów elektrycznych.

Rzeszów

Wolne miejska na wakacyjne półkolonie dla dzieci w Rzeszowskim Domu Kultury

RZESZÓW. Zajęcia organizowane będą od 1 lipca do 2 sierpnia 2019 roku.

Rzeszów

„Żyjemy jak za króla Ćwieczka”. Przedstawiciele Malawy, Racławówki i Pogwizdowa Nowego ws. przyłączenia do Rzeszowa

RZESZÓW. W Ratuszu odbyło się spotkanie, na którym poruszono temat przyłączenia trzech sołectw do Rzeszowa.

Reklama