Jednym z wiodących tematów spotkania będzie pochodzenie oraz kondycja starych dębów – głównych przedmiotów ochrony Rezerwatu.
Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas dyskusji znajdą się również m.in. takie zagadnienia jak: Czy "Lisia Góra" jest "kieszonkową Puszczą Białowieską" Rzeszowa?
W jakim kierunku zmierza przyroda Rezerwatu? Czy obecna formuła rezerwatu jest optymalna? Co na ewentualnej zmianie statusu rezerwatu może zyskać/stracić Rzeszów?
Przed dyskusją odbędzie się prelekcja, którą wygłosi dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR.
Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają mieszkańców Rzeszowa, włodarzy miasta, przyrodników, studentów, leśników i pasjonatów natury.
Reklama
W 2019 roku Uniwersytet Rzeszowski objął nad rezerwatem przyrody „Lisia Góra” patronat naukowy. Na mocy zawartego wówczas z miastem porozumienia, obie strony zobowiązały się do podejmowania wspólnych działań na rzecz „przyrodniczej i krajobrazowej rewaloryzacji i ochrony obszaru rezerwatu przyrody ‘Lisia Góra’”.
Jednym z elementów współpracy jest również m.in. realizowanie działań o charakterze edukacyjnym, w tym zajęć dydaktycznych i konferencji naukowych.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz