Rzeszów - Czwartek, 03.04.2025
Reklama

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W budynku zespołu szkolno-przedszkolnego i w jego otoczeniu trwają prace wykończeniowe. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Pomieszczenia wewnątrz budynku są już pomalowane. Aktualnie trwa ich sprzątanie. Na sali gimnastycznej kończona jest posadzka.

Na zewnątrz trwa zagospodarowanie terenu, układanie kostki, budowa ogrodzenia, oświetlenia, przygotowanie bieżni oraz boisk. Montowane są także zewnętrzne trybuny. 

Niezależnie od robót budowlano-wykończeniowych rozstrzygane są kolejne przetargi na wyposażenie budynku, które jest sukcesywnie zamawiane i dostarczane. Pod koniec lipca gotowa będzie kuchnia.
W zespole oświatowym na osiedlu Drabinianka znajdzie się miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków. W części szkolnej zaprojektowano część sportową, na którą składa się: duża hala sportowa (o powierzchni ponad 780 m2 ) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (około 55 m2).
Reklama
W obiekcie będzie znajdowała się m.in. aula do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownia biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, 7 sal do nauki wczesnoszkolnej, gabinet higienistki i pedagoga oraz 3 świetlice.

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły, znajdą się 2 place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego. Będzie także kompleks sportowy, w skład którego wejdą: duże boisko z trzytorową bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal.

Koszt inwestycji to 39 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa rozbudowa ul. Granicznej w Rzeszowie. Od 10 marca zamknięty fragment drogi

RZESZÓW. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, od poniedziałku 10 marca nieprzejezdny będzie fragment ul. Granicznej od ul. Cichej w kierunku al. Powstańców Warszawy.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024...

Rzeszów

W Rzeszowie urodziło się 8. dziecko z in vitro. Konrad Fijołek: Nasz projekt uszczęśliwił wiele par

RZESZÓW. Już 8 dzieci urodziło się dzięki rzeszowskiemu programowi in vitro. Najmłodsze przyszło na świat w tym tygodniu.

Rzeszów

Wiadukt w Krasnem do remontu

KRASNE. Wybudowany w 2006 roku wiadukt na DK94 w Krasnem wymaga remontu. Przez te lata obiekt uległ znacznym uszkodzeniom. - Brak realizacji remontu oznaczałoby dalszą degradację obiektu i konieczność wprowadzenia ograniczeń w...

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu na boiskach szkolnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Zniknie beton ze starych boisk na terenie dziewięciu rzeszowskich szkół. Zamiast niego powstaną trawiaste nawierzchnie. Zamontowane zostaną nowe elementy wyposażenia. Pojawi się również sporo roślinności.

Rzeszów

Przyszedł na egzamin na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Egzaminator powiadomił policję

RZESZÓW. 35-letni mężczyzna przyszedł na egzamin praktyczny na prawo jazdy, będąc w stanie nietrzeźwości. Miał promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że w przeszłości mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami...

Rzeszów

Na osiedlu Przybyszówka powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Kilka dużych urządzeń zabawowych, huśtawki, karuzela, bujaki, piaskownica oraz tyrolka - to część elementów, jakie pojawią się na nowym placu zabaw, który powstanie na osiedlu Przybyszówka.

Rzeszów

Zakończyło się betonowanie prawej jezdni estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. 60 godzin nieprzerwanej pracy, dwie 30-osobowe brygady, 20 betonowozów, 2 pompy – tak wyglądał proces betonowania prawej jezdni estakady na budowie Wisłokostrady.

Reklama