Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany
Dodano: 29.04.2020 r.
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
W ubiegły poniedziałek, 20 kwietnia, na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że podłożył bombę pod budynkiem Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie. Mężczyzna korzystał z własnego telefonu komórkowego i na dodatek przedstawił się, dzięki czemu policjanci szybko go namierzyli. Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka w jego mieszkaniu.
Na miejscu okazało się, że mężczyzna był pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu i nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić z jakiego powodu dokonał zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Okazało się również, że podobnego czynu dopuścił się w sierpniu ubiegłego roku.
Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa. Mężczyźnie przedstawiono zarzut dotyczący zawiadamia o zdarzeniu, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, czym wywołał czynność organu. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat kary pozbawienia wolności.
RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.
Jesienna edycja Targów Pracy będzie doskonałą okazją, by zapoznać się z ofertą prawie 60 pracodawców z różnych branż, złożyć dokumenty aplikacyjne czy odbyć rozmowę kwalifikacyjną.
RZESZÓW. Panie będą mogły m.in. skonsultować się z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, wykonać badania EKG, mammografię oraz cytologię. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz