Rzeszów - Czwartek, 13.03.2025
Reklama

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po południu, policjanci z rzeszowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kierowcy opla, który prowadził samochód w sposób sugerujący, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, na ul. Granicznej. Podczas kontroli okazało się, że 44-latek miał w swoim organizmie ponad 4 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wysoka grzywna.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Rzeszów

Rozpoczął się Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na placu Farnym i na ul. Jagiellońskiej otwarto strefy relaksu

RZESZÓW. Tydzień Mobilności zakończy Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Trzebosi. 20-letni kierowca trafił do szpitala

RZESZÓW. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjasniają policjanci z komisariatu w Sokołowie Młp.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy na 11. edycję "Koduj z Gigantami"

RZESZÓW. Akcja edukacyjna trwa od 3 do 25 września i odbywa się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online.

Reklama