– Zrobienie paczki nie jest skomplikowane. Szlachetną Paczkę robią szkoły, firmy, przyjaciele czy studenci z jednego roku studiów. Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Działa też nasza infolinia – wyjaśnia Joanna Sadzik, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.
Darczyńca pomaga najbardziej potrzebującym, do których wcześniej dotarli wolontariusze akcji: osobom starszym i samotnym, rodzinom z dziećmi, niepełnosprawnym, którzy potrzebują wsparcia lub są dotknięci ciężką chorobą.
Każdy może wziąć udział w akcji. W pierwszym kroku darczyńcy wybierają rodzinę na stronie www.szlachetnapaczka.pl i zapoznają się z listą potrzeb, która wysyłana jest mailowo wraz z potwierdzeniem wyboru. Drugi krok to zrobienie zakupów i przygotowanie paczki. Zazwyczaj jedną rodzinę wspiera wielu darczyńców, średnio są to aż 24 osoby. Na koniec darczyńcy dostarczają zapakowane produkty do wskazanego w mailu magazynu Szlachetnej Paczki. Na każdym etapie kompletowania paczki można kontaktować się z wolontariuszem –
opiekunem rodziny. Rozwożenie paczek z magazynów do rodzin następuje w tzw. Weekend Cudów, który w tym roku odbędzie się 11-12 grudnia.
Jak podają organizatorzy, w zeszłorocznej akcji wzięło udział łącznie ponad 400 tysięcy osób, a wsparcie materialne o wartości 51 mln zł otrzymało przeszło czternaście tysięcy rodzin. W naszym województwie natomiast, dzięki działaniom 400 wolontariuszy i wsparciu darczyńców, udało się w 2020 r. pomóc 740 rodzinom na kwotę ponad dwa i pół mln zł.
Infolinia Szlachetnej Paczki dostępna jest przez cały tydzień w godzinach od 9 do 20 pod nr tel.: 12 333 78 00.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz