Rzeszów - Piątek, 14.03.2025
Reklama

Rozbudowa S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. Zamknięty MOP w Stobiernej

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. W związku z pracami przy rozbudowie drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ – Jasionka, od poniedziałku 3 marca nieczynny będzie MOP w Stobiernej przy S19 (kierunek Lublin).

Miejsce Obsługi Podróżnych w Stobiernej będzie wyłączone z użytkowania do końca 2025 r. Najbliższym otwartym Miejscem Obsługi Podróżnych w ciągu drogi ekspresowej S19 w kierunku Lublina będzie MOP Kamień znajdujący się pomiędzy węzłami Sokołów Małopolski Północ a Kamień.

Z kolei od grudnia 2024 roku zamknięty jest również MOP Nienadówka przy S19 (kierunek Rzeszów). - Zamknięcie MOP-u spowodowane jest charakterem prac przy rozbudowie drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Płn. – Jasionka – wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. TO miejsce również pozostanie wyłączone z użytkowania do końca br.

S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka

Reklama

Droga ekspresowa S19 między węzłami Sokołów Małopolski Północ i Jasionka, będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pas awaryjny o szerokości 2,5 m oraz pobocza. Obecnie jest tam trzypasowa jezdnia w układzie 2+1, bez pasa rozdziału kierunków jazdy. Docelowa nośność wyniesie 11,5 t/oś.

Roboty obejmą również dostosowanie istniejących obiektów inżynierskich, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i urządzeń ochrony środowiska. Przebudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, cieki wodne oraz infrastruktura techniczna. Węzły Sokołów Małopolski Północ i Jasionka, które posiadają pełny, docelowy przekrój dwujezdniowy nie będą wymagały rozbudowy.

W ramach inwestycji powstaną nowe obiekty inżynierskie w tym, m.in.: estakada o długości ponad 155 m w Nienadówce, dwa wiadukty, trzynaście przejść dla zwierząt, przejazd gospodarczy i dwa przepusty.

Zadanie obejmuje także budowę czterech przejść dla zwierząt średnich, cztery przejścia dla zwierząt małych, osiem przejść dla płazów, ponad 3 km ekranów akustycznych oraz zbiorniki retencyjne. Posadzona zostanie zieleń dogęszczająca, izolacyjna, krajobrazowa i naprowadzająca. Powstaną też urządzenia oczyszczające ścieki opadowe z jezdni i osłony przeciwolśnieniowe.

Ponadto w ramach inwestycji istniejący MOP Stobierna (kierunek Lublin) zostanie rozbudowany do kat. II. Oznacza to, że w przyszłości będzie mogła powstać tu stacja paliw i obiekty gastronomiczno-handlowe. Istniejąca stacja benzynowa zlokalizowana przy dawnej DK19 w Stobiernej zostanie podłączona do drogi ekspresowej S19. Tym samym kierowcy jadący od Lublina w kierunku Rzeszowa będą mogli zatankować swoje pojazdy.

Głównym celem inwestycji jest zapewnienie na całej trasie Via Carpatia na terenie Polski przekroju o minimalnych parametrach 2x2 (dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu). Istotna jest także likwidacja tzw. wąskiego gardła, powodującego utrudnienia w ruchu tranzytowym oraz na dojeździe do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Portu Lotniczego w Jasionce. Dzięki dobudowie drugiej jezdni poprawi się komfort jazdy oraz zwiększy bezpieczeństwo ruchu.

Odcinek realizowany jest w systemie Projektuj i buduj w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Koszt inwestycji to 272 830 814,75 zł. Prace mają zakończyć się w II połowie 2026 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Utrudnienia na odcinku DW985. Tir wpadł do rowu

PODKARPACIE. W Dymitrowie Dużym na drodze wojewódzkiej nr 985 tir wpadł do rowu. Na miejscu pracują policjanci. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Koronawirus. 22 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 21 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane z naszego województwa. Dziś (20.07.2020) zanotowano 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 21 osób.

Podkarpacie

Wystartowało letnie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Rejsy będą się odbywały 2 razy w tygodniu.

Podkarpacie

Koronawirus. Więcej wyzdrowień, niż zakażeń na Podkarpaciu [17.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Kolejne 20 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze i silny deszcz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu, 6 osób wyzdrowiało [15.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 979 osób.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 osób zachorowało, 15 wyzdrowiało

PODKARPACIE. 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwie podkarpackim. Kolejne 15 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Reklama