Rzeszów - Poniedziałek, 17.02.2025
Reklama

Podkarpacka Policja podsumowała akcję „Bezpieczna Autostrada A4’’. Skontrolowano blisko 100 kierowców

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
PODKARPACIE. Policjanci podsumowali piątkowe działania pn. „Bezpieczna Autostrada A4’’ na podkarpackim odcinku autostrady.  Do kontroli zatrzymano blisko 100 kierowców.

Kontrole prowadzone były równocześnie przez policjantów z wydziałów ruchu drogowego na terenie pięciu województw, przez które przebiega autostrada A4.

Funkcjonariusze w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości, skupili się przede wszystkim na wykroczeniach związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem, zmianą pasa ruchu, niestosowaniem pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Na podkarpackim odcinku autostrady A4, policjanci skontrolowali100 kierujących. Ujawnili 78 wykroczeń, w tym m.in. 13 przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 10 przypadków nieutrzymania prawidłowego odstępu pomiędzy pojazdami oraz 13 wykroczeń związanych z niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonu komórkowego.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Perony na stacji Ropczyce zostaną przebudowane

PODKARPACIE. Dzięki przebudowie stacja zyska lepszą funkcjonalność. 

Podkarpacie

Rusza budowa kolejnych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Lada dzień rozpocznie się budowa nowych przystanków na linii z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska oraz z Rzeszowa w stronę Kolbuszowej.

Podkarpacie

Burze nad Podkarpaciem. Ponad 60 interwencji strażaków

PODKARPACIE. W czwartek  podkarpaccy strażacy odnotowali ponad 60 interwencji z powodu burz, które przechodziły nad województwem podkarpackim. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 60 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia.

Podkarpacie

Uwaga! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W środę, 8 czerwca 2022 r. na terenie całego województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Podkarpacie

Wypadek motoszybowca w Górkach. Jedna osoba nie żyje

PODKARPACIE. W Górkach rozbił się motoszybowiec z dwoma mężczyznami na pokładzie. Jeden z nich, w stanie ciężkim, został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Drugi poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Tragedia nad wodą. 45-latek poślizgnął się i wpadł do rzeki. Zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 22:00 w Straszęcinie w powiecie dębickim.

Podkarpacie

Osiem ofert w przetargu na realizację kolejnego odcinka S19

PODKARPACIE. Chodzi o projekt i budowę ponad 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Domaradz - Iskrzynia. 

Reklama