Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Na Podkarpaciu maleje liczba dzieci i młodzieży

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Na Podkarpaciu maleje liczba dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat. Na przestrzeni ostatnich 10 lat jest to już dość znaczny ubytek, blisko 1/4 całej grupy. W 2008 roku dzieci i młodzież w wieku 7-20 lat stanowiła 19,0% ogółu ludności Podkarpacia.

W 2018 roku dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat było na Podkarpaciu 313,7 tys. Stanowili oni 14,7% ogółu ludności województwa podkarpackiego.

W wieku 7-12 lat było 135,0 tys. dzieci, w wieku 13-15 lat – 63,4 tys., w grupie 16-18 lat - 67,3 tys. i w wieku 19-20 lat – 48,1 tys. młodzieży.

W 2018 roku, w porównaniu z rokiem poprzednim, w grupie 7-20 lat na Podkarpaciu ubyło 3,9 tys. osób. Jedynie w grupie wiekowej 7-12 lat zanotowano wzrost liczby dzieci (o 257 dzieci więcej niż w 2017 roku). W pozostałych grupach było mniej.

W porównaniu z 2008 rokiem, czyli w 10-letnim okresie, ubytek dzieci i młodzieży był już znaczny i wyniósł 85,7 tys. osób. Dzieci i młodzieży ubyło we wszystkich grupach wiekowych. 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Mosty w Domaradzu i Jurowcach do przebudowy. Będą utrudnienia dla kierowców

PODKARPACIE. Do końca 2025 roku na Podkarpaciu powstaną dwa kolejne mosty - w Domaradzu oraz w Jurowcach. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Podkarpacie

Nowy odcinek drogi krajowej nr 9 na Podkarpaciu. Podpisano umowę

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Promost Consulting na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od obwodnicy Nowej Dęby (m. Komorów) do obwodnicy Kolbuszowej....

Podkarpacie

Policyjne kontrole na podkarpackim odcinku A4. Posypały się mandaty

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili kontrole na podkarpackim odcinku autostrady A4. 55 kierowców zostało ukaranych mandatami.

Podkarpacie

W jeden dzień podkarpaccy policjanci wlepili ponad 860 mandatów

PODKARPACIE. W środę, 9 kwietnia podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu akcję pod kryptonimem „Prędkość”.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Majdanie Sieniawskim. Nie żyje rowerzysta

PODKARPACIE. 52-letni kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę. Pomimo reanimacji, życia kierującego jednośladem nie udało się uratować.

Podkarpacie

Pomiędzy Połomią a Niebylcem powstanie blisko 5-kilometrowy chodnik

PODKARPACIE. Na odcinku drogi krajowej nr 19 Połomia – Niebylec trwa budowa nowego chodnika wraz z odwodnieniem. Wykonawcą prac jest firma MG Infrastruktura a wartość prac to ponad 11 mln zł.

Reklama