Rzeszów - Poniedziałek, 31.03.2025
Reklama

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Ustawa zakazuje pieszemu korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie przechodzenia przez jezdnię lub torowisko.

W niedzielę, na ul. Grunwaldzkiej w Ropczycach, do nowego przepisu nie zastosował się 28-letni pieszy, za co został ukarany mandatem

Policja apeluje! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierowców pojazdów. Jeżeli osoba piesza swoim zachowaniem spowoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, będzie mogła zostać ukarana grzywną w wysokości od 20 do 500 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wypadek autokaru z turystami w Makowej

PODKARPACIE. Autokar z około 40 pasażerami wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 3 do 13 kwietnia 2025 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w m. Golcowa. Ciągnik przygniótł 68-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Dziś przed południem w miejscowości Golcowa, 68-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Niestety, pomimo interwencji służb ratunkowych, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Trwa rozbudowa 32-kilometrowego odcinka drogi od Nowej Dęby do Niska

PODKARPACIE. 17 marca br. odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 872 na odcinku od skrzyżowania z DK 9 w Nowej Dębie do skrzyżowania z DK 77 w Nisku.

Podkarpacie

Ważny krok w kierunku budowy II etapu obwodnicy Sanoka

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do wojewody podkarpackiego wniosek o wydanie decyzji ZRID budowy II etapu obwodnicy Sanoka. Przedłużenie obwodnicy Sanoka zakłada budowę około 3-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr...

Podkarpacie

Nowi konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na 5-letnią kadencję nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Podkarpacie

Empik otworzył nowy salon na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Sędziszowie Małopolskim otwarto pierwszy w mieście salon Empik. Na pierwszych klientów czekają atrakcyjne promocje – m.in. 50% rabat na drugi produkt.

Podkarpacie

Na moście w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. W związku z remontem mostu przez rzekę Trzebośnica w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia będą występować do zakończenia remontu, który przewidziany jest na lipiec br.

Reklama