Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Gdzie kupować akcje GPW razem z aktywami z innych rynków z całego świata?

Dodano:

W celu rozpoczęcia przygody z inwestowaniem na giełdzie potrzebny jest rachunek maklerski. Szukając brokera, warto zwrócić uwagę, aby oferta obejmowała wszystkie interesujące nas akcje – nie tylko z warszawskiej GPW, lecz także ze światowych rynków.
 

Domy maklerskie – platformy internetowe


Aktualnie zdecydowana większość transakcji na giełdzie odbywa się w sposób całkowicie elektroniczny. Pierwszym rynkiem działającym w ten sposób był amerykański NASDAQ – rynek ten powstał w latach 70. XX wieku, a od tego czasu kolejne giełdy stopniowo zaczynały korzystać z rozwoju technologii. W efekcie nawet inwestorzy bez żadnego doświadczenia w branży finansowej mogą bez problemu rozpocząć obrót instrumentami finansowymi nawet bez wychodzenia z domu. Konto maklerskie można w kilka chwil otworzyć przez internet, a następnie połączyć je z kontem bankowym, by móc wpłacać i wypłacać środki za pomocą płatności online.

Przez fakt, że praktycznie każdy element tego procesu odbywa się w sieci, warto dobrze zapoznać się z dostępnymi platformami transakcyjnymi online. Spora część instytucji oferuje przed rozpoczęciem współpracy możliwość skorzystania z wersji demonstracyjnej, która pozwala klientom zapoznać się z dostępnymi funkcjami i sposobem działania całości. Przejrzysty interfejs, łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych opcji czy prostota dokonywania transakcji to bardzo ważne kwestie, które znacznie pomogą w sprzedaży i kupnie aktywów na giełdzie. Za pomocą internetowego konta maklerskiego możemy z własnego komputera mieć kupować i sprzedawać akcje GPW oraz z innych rynków na arenie międzynarodowej. Coraz więcej instytucji zapewnia dostęp do giełd z innych krajów, jednak jedną z najbardziej rozbudowanych ofert pod tym względem może pochwalić się duński bank Saxo, z którego mogą korzystać także polski inwestorzy.


Jak kupować akcje z warszawskiej giełdy oraz międzynarodowe?


Niezależnie od tego, czy chcemy inwestować w akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, czy na przykład rynku nowojorskim lub hongkońskim, niezbędne jest konto inwestycyjne w domu maklerskim licencjonowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dzięki niemu broker może kierować zleceniami zarówno kupna, jak i sprzedaży akcji, tak aby trafiły na giełdy zagraniczne. W efekcie można inwestować nie tylko w spółki krajowe, lecz także udziały w firmach spoza granic naszego państwa. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się instrumenty finansowe z amerykańskiego rynku, które obejmują m.in. akcje tak potężnych firm jak Apple, Google lub Microsoft.

Drugą opcją, która umożliwia inwestowanie w zagraniczne spółki, jest także założenie konta maklerskiego u brokera z innego kraju. Takie rozwiązanie daje nam bezpośredni dostęp do międzynarodowych platform transakcyjnych i często pozwala obniżyć koszty związane z operacjami, jednak nie jest to wybór odpowiedni dla każdego. Przede wszystkim przeszkodą może być bariera językowa, przez którą ciężej jest porozumieć się z brokerem w razie potencjalnych problemów. Należy również wziąć pod uwagę koszty przewalutowania i porównać je z opłatami przy korzystaniu z brokera dostępnego w Polsce.

Reklama
Gdzie szukać właściwego brokera?


Wybór odpowiedniego pośrednika jest kluczową sprawą, ponieważ ułatwia nam prowadzenie transakcji i minimalizuje ryzyko utraty kapitału. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na prowizje oraz inne koszty związane z prowadzeniem operacji na koncie lub samym korzystaniem z platformy. Warto zdecydować się na sprawdzone banki inwestycyjne, które oferują dostęp do profesjonalnych narzędzi i bardzo szeroki wybór rynków. Przypominamy jednak, że inwestowanie na giełdzie zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem, a nawet najlepszy broker nie gwarantuje ochrony przed utratą środków.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

SZUBRYT OD KUCHNI: wielkanocny obiad

Polskie święta to głębia smaku. Po wielkanocnym śniadaniu czas na inspiracje związane ze świątecznym obiadem.

Artykuł sponsorowany

SZUBRYT OD KUCHNI: Odcinek świąteczny - śniadanie wielkanocne

Zapraszamy Was na świąteczny odcinek "SZUBRYT OD KUCHNI", w którym Mikołaj Rey przygotuje pyszne propozycje na wielkanocne śniadanie, łącząc tradycję z kulinarnym twistem i wykorzystując produkty naszej marki.

Artykuł sponsorowany

Benefity nowego budownictwa ‒ jakie udogodnienia oferują deweloperzy swoim mieszkańcom?

Rynek mieszkaniowy w naszym kraju pomimo pandemii ma się dobrze. To z kolei zmusza coraz to kolejnych deweloperów do walki o klienta. Oczywiście z punktu widzenia konsumenta takie rozwiązanie jest dobre, ponieważ...

Artykuł sponsorowany

Jak dobrać materac? Przewodnik po rodzajach materacy do spania

Sen jest zbawienny dla naszego zdrowia, a według niektórych jest bezcennym lekarstwem na wiele przypadłości. Zanim jednak wpadniemy w objęcia Morfeusza, warto zwrócić uwagę, na czym śpimy. Czy jest to rozkładana kanapa...

Artykuł sponsorowany

Nissan otwiera zamówienia na nowego crossovera Qashqai w wersji Premiere Edition

Nissan przedstawia cennik i oficjalnie otwiera zamówienia na nową generację modelu Qashqai w specjalnej wersji Premiere Edition.

Artykuł sponsorowany

Najciekawsze nawiedzone zamki w Europie

Europa to wspaniały kontynent, na którym nie brakuje ciekawych miejsc i atrakcji dla turystów z całego świata. W tym artykule postaram się jednak zaprezentować te miejsca, które, choć bardzo interesujące, to z...

Artykuł sponsorowany

Używane pojazdy dostawcze z gwiazdą - i certyfikatem

Z początkiem 2021 roku w sieci dealerskiej Mercedes-Benz Vans w Polsce ruszył ogólnoeuropejski program Mercedes-Benz Certified dla pojazdów dostawczych marki. Dzięki niemu klient kupujący używanego vana z gwiazdą zyska pewność, że został...

Artykuł sponsorowany

Top 10: Nowa kolekcja etui Spigen do Samsunga Galaxy S21 Plus.

Seria smartfonów Samsung Galaxy S to synonim wydajności, nowoczesności i dbałości o każdy detal urządzenia. Tego roku, Samsung wcześniej niż zazwyczaj wprowadził do oferty nowy model z linii Galaxy S21.

Reklama