Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Auta dla dzieci na akumulator - czy można je potraktować jako zabawki edukacyjne?

Dodano:

W dzisiejszych czasach rodzice świetnie zdają sobie sprawę z tego, że edukację dziecka należy rozpocząć już od jego najmłodszych lat. W początkowych etapach swojego rozwoju dzieci mają niewątpliwą zdolność do przyswajania nowych informacji, kształtowania w sobie pewnych cech, a także do rozwoju fizycznego. W tym momencie jednak pomoce naukowe zastępowane są zabawkami, które taką wartość edukacyjną powinny do życia dziecka dodatkowo wnosić. Z racji tego, że to samochody na akumulator stają się coraz popularniejsze, warto rozważyć to, czy można potraktować je jak wspomniane już zabawki edukacyjne?
 

Samochody na akumulator a kształtowanie zdolności logicznego myślenia u dziecka


Samochody na akumulator wydają się być wyjątkowo prostymi zabawkami. Wystarczy spojrzeć na modele dostępne na tej stronie: https://www.ekstrazabawki.pl/Pojazdy-elektryczne-c496. Od razu można zauważyć, że są one odpowiednio zmniejszonymi replikami pojazdów kultowych marek, które posiadają wiernie odwzorowane detale, a także akumulatorek, który spełnia w tym wypadku rolę silnika. Dziecko wsiada za kierownice, a następnie może jechać w dowolnym kierunku. Oczywiście samochodziki posiadają ograniczenie prędkości, a także pilot, który należy do rodziców. Za jego pomocą, mogą oni reagować w niebezpiecznych sytuacjach i zatrzymać samochodzik z młodym kierowcom. Jednak warto tu zwrócić uwagę na fakt, że:
  • dziecko samodzielnie wybiera kierunek jazdy;
  • dziecko odpowiada samodzielnie za decyzje, które podejmuje w czasie jazdy;
  • maluch musi radzić sobie z przeszkodami i nieoczekiwanymi zdarzeniami, które mogą mu się przytrafić w czasie jazdy samochodzikiem.
W tym momencie, łatwo można stwierdzić, że taka zabawka jest w stanie szybko i skutecznie wykształcić w dziecku zdolność logicznego myślenia, która ma ogromny potencjał na przyszłość. Oczywiście pojazdy na akumulator kształtują także kreatywność, a także same procesy decyzyjne. Nie da się więc zaprzeczyć, że pojazdy elektryczne mogą dziecko wiele nauczyć.
 

Samochodziki na akumulator a rozwój dziecięcej motoryki

Reklama
Kolejną kwestią, którą warto rozważyć w kontekście edukacyjnych wartości pojazdów na akumulator, jest stopień, w jakim wpływają one na rozwój dziecięcej motoryki. Samochody elektryczne dla dzieci zaprojektowane są dosłownie w taki sam sposób, w jaki pojazdy gabarytowe dla osób dorosłych. Oznacza to, że maluchy muszą wykazać się dobrą motoryką, by móc skoordynować ze sobą zarówno ruchy stóp na pedałach, a także ruchy obręczy barkowej, by móc sterować kierownicą w spokojny sposób. Jednym słowem - pojazdy na akumulator w ogromnym stopniu wpłyną na rozwój dziecięcej motoryki. Maluchy będą musiały stale podnosić poprzeczkę dla swoich zdolności manualnych, a także stale się w tym zakresie doskonalić. Jest to kolejny, świetny przykład na to, w jaki sposób pojazdy na akumulator mogą przyczynić do ich rozwoju motorycznego.
 

Auta na akumulator i ich wpływ na integrację sensoryczną


Zaburzenia SI, czyli zaburzenia integracji sensorycznej są jednym z problemów obwodowego układu nerwowego u maluchów. Zwykle dzieci dotknięte tym problemem nie są w stanie poprawnie interpretować bodźców lub skoordynować współdziałania zmysłów. Okazuje się, że w tym zakresie samochodziki na akumulator mogą spełniać rolę terapeutyczną. Będą one oddziaływać zarówno na zmysł dotyku, ale także pozwolą trenować zmysł wzroku. Dzieci będą mogły chwytać kierownicę, rozpoznawać jej strukturę, a także wykształcić w sobie znacznie lepszą orientację w terenie oraz świadomość własnego ciała. Jak więc widać, samochodziki na akumulator są wyjątkowo wszechstronnym gadżetem.
Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Wstąp do Klubu Flex i zgarniaj kody promocyjne

Najbardziej innowacyjna usługa Orange, czyli Flex, to nie tylko elastyczna oferta bez zobowiązań, wygodne zarządzanie kontem czy automatyczne płatności. Sprawdź, czym jest Klub Orange Flex i zobacz, jakie kody promocyjne w nim...

Artykuł sponsorowany

Najzdrowsze kolacje - co jeść przed snem?

Kwestia zdrowego jedzenia przed snem owiana jest wieloma mitami. Jedni twierdzą, że najzdrowsze jest całkowite zrezygnowanie z kolacji. Inni zaś, że najlepiej spożywać lekkostrawne posiłki, a ich sprzymierzeńcem w wieczornym jadłospisie są...

Artykuł sponsorowany

Rusza coroczny konkurs plastyczny dla dzieci

„Mój wymarzony przyjaciel zwierzak”, „Kim chciałbym zostać, gdy dorosnę”, „Rodzinna podróż marzeń” – to tematy prac plastycznych, które do 19 listopada można zgłaszać do kolejnej edycji konkursu „Mali artyści na start”.

Artykuł sponsorowany

Gdzie kupić fototapety w Rzeszowie

Ostatnio fototapety stały się nadwyraz popularne. Zachęcają do zakupu zarówno ceną, jak i wyjątkowym wyglądem. Czy kryją w sobie coś więcej? Czy są tak wspaniałe, jak się o nich mówi? Zgłębiamy temat...

Artykuł sponsorowany

Smaki jesieni w karafce — kremowa pigwówka

Wielu osobom wódka kojarzy się głównie z czystą jej wersją, której raczej nie smakujemy, a zwracamy uwagę jedynie na jej pijalność; prawdą jest jednak, że wódka ma o wiele więcej do zaoferowania....

Artykuł sponsorowany

Agent celny – co robi i jak nim zostać?

Czym zajmuje się agent celny? Jak nim zostać? Gdzie można podjąć pracę po ukończeniu nauki? Ile zarabia się w tym zawodzie?

Artykuł sponsorowany

Podkarpackie TARGI ŚLUBNE 18 i 19 września w G2A ARENA w Jasionce koło Rzeszowa

Planujesz ślub i wesele? Przyjdź na XVI Podkarpackie Targi Ślubne, które odbędą się 18 i 19 września (sobota, niedziela) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.

Reklama