Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Wskazówki na temat wyboru minikoparki

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

Jeśli chodzi o zakup używanej minikoparka Polsce, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W ostatnich latach branża budowlana w Polsce przeżywa boom, co prowadzi do zwiększonego popytu na minikoparki. Stworzyło to konkurencyjny rynek zarówno dla nowego, jak i używanego sprzętu, co sprawia, że ważne jest, aby kupujący dokładnie rozważyli swoje opcje przed dokonaniem zakupu. Dostępnych jest kilka rodzajów minikoparek, w tym modele gąsienicowe, kołowe i teleskopowe. Każdy typ minikoparki ma swój własny zestaw zalet i wad.

Rodzaje minikoparek. Zalety i wady

Reklama

Gąsienicowa minikoparka (Używana w Polsce minikoparka Yanmar gąsienicowa SV 19 VT Advance Plus 2023 r. kosztuje 127 800 zł)

Jedną z głównych zalet minikoparek gąsienicowych jest możliwość dostępu do ciasnych przestrzeni dzięki ich kompaktowym rozmiarom i zwrotności. Sprawia to, że są one popularnym wyborem do pracy w obszarach miejskich, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Ponadto minikoparki gąsienicowe mają zazwyczaj niższy nacisk na podłoże niż modele kołowe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia powierzchni gruntu.

Istnieją jednak pewne wady korzystania z minikoparek gąsienicowych. Jedną z głównych wad są zwiększone koszty konserwacji związane z gąsienicami. Gąsienice mogą szybko się zużywać, zwłaszcza podczas pracy w trudnym terenie, i będą wymagały okresowej wymiany. Minikoparki gąsienicowe są również wolniejsze niż modele kołowe, co czyni je mniej wydajnymi w przypadku większych projektów budowlanych, które wymagają przemieszczania się na duże odległości.

Kołowa minikoparka

Jedną z głównych zalet kołowych jest ich szybkość i mobilność. Maszyny te mogą poruszać się z większą prędkością niż modele gąsienicowe, umożliwiając operatorom szybkie przemieszczanie się z jednej części placu budowy do drugiej. Minikoparki kołowe są również łatwiejsze w transporcie między miejscami pracy, ponieważ można nimi jeździć po drogach bez konieczności stosowania przyczepy.

Minikoparki kołowe mają jednak również pewne wady. Jedną z głównych wad jest brak przyczepności na miękkim lub nierównym terenie. Modele kołowe mogą mieć trudności z poruszaniem się po nierównym terenie lub stromych zboczach, co ogranicza ich zastosowanie w niektórych projektach budowlanych. Ponadto minikoparki kołowe mają większy nacisk na podłoże niż modele gąsienicowe, co zwiększa ryzyko uszkodzenia powierzchni gruntu.

Teleskopowa minikoparka (używana w Polsce 2016 r. Ładowarka teleskopowa Manitou MLT 625-75H (MT625) kosztuje 180 000 zł)

Jedną z głównych zalet minikoparek teleskopowych jest ich wszechstronność. Maszyny te mogą być wykorzystywane do szerokiego zakresu zastosowań, w tym kształtowania krajobrazu, wyburzeń i wykopów. Wysięgnik teleskopowy umożliwia operatorom sięganie ponad przeszkodami lub pracę w ograniczonych przestrzeniach, co czyni je praktycznym wyborem w przypadku projektów o ograniczonym dostępie.

Korzystanie z minikoparek teleskopowych ma jednak pewne wady. Jedną z głównych wad jest ich wyższy koszt w porównaniu do tradycyjnych minikoparek. Wysięgnik teleskopowy zwiększa złożoność maszyny, co z czasem prowadzi do zwiększenia kosztów konserwacji i napraw. Ponadto minikoparki teleskopowe mogą mieć mniejszą stabilność w porównaniu z modelami gąsienicowymi, zwłaszcza podczas pracy na nierównym terenie.


Źródło: Artykuł sponsorowany
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Eobuwie.pl oraz MODIVO uruchamiają w Rzeszowie wspólny koncept

​Eobuwie.pl to znany mieszkańcom Rzeszowa brand, którego sklep stacjonarny był już obecny w Galerii Rzeszów. Spółka wraca z konceptem w nowej odsłonie. 27. stycznia ponownie otwarto salon, tym razem wspólnie z ofertą...

Artykuł sponsorowany

Akwarium morskie – popularne fakty i mity

Akwaria morskie – pełne barw, bajecznych kształtów i stworzeń rodem przeniesionych z tajemniczych głębin mórz i oceanów – zawsze budziły spore emocje, zarówno oglądających je gości, jak i akwarystów, którzy je tworzą....

Artykuł sponsorowany

Problemy z jedzeniem i brak apetytu u osób starszych. Jak im pomóc?

Problemy z łaknieniem u seniorów nie są rzadkim zjawiskiem i mogą dotyczyć nie tylko samego pacjenta, lecz także jego rodziny.

Artykuł sponsorowany

Łączony koncept eobuwie.pl i MODIVO w Rzeszowie

Już 27. stycznia spółka MODIVO uruchomi w Rzeszowie łączony koncept ze stacjonarnym dostępem do ponad 20 000 produktów z oferty eobuwie.pl.

Artykuł sponsorowany

Opiekunka osoby starszej opcją na nową pracę?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat zwolnił i często mieliśmy więcej czasu na wszelkiego rodzaju przemyślenia oraz późniejsze wnioski dotyczące naszego dotychczasowego życia, czy pracy.

Artykuł sponsorowany

Regeneracja podczas snu - kilka elementów

Sen to ważna część naszego życia. Im jesteśmy młodsi, tym więcej potrzebujemy godzin snu. Noworodek śpi snem przerywanym, osoba dorosła najbardziej ceni sobie sen ciągły, w ilości ok. 6-8 godzin. Jeszcze innych...

Artykuł sponsorowany

Czym się charakteryzuje praca z osobami starszymi?

Otwarcie rynku pracy po wejściu Polski do Unii Europejskiej sprawiło, że w wielu branżach pojawiły się nowe perspektywy zawodowe.

Artykuł sponsorowany

Opiekunka seniora – gdzie jej szukać?

Życie nie zawsze przebiega bez większych, czy mniejszych problemów albo po prostu wyzwań, szczególnie jeśli mówimy o życiu rodzinnym.

Reklama