Rzeszów - Niedziela, 06.10.2024
Reklama

Zakończenie 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Zmiana programu i wykonawców środowego koncertu

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

Muzyczne święto melomanów powoli dobiega końca. Przed nami dwa ostatnie koncerty w ramach 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W środę (5.06) w Sali Balowej łańcuckiego Zamku wystąpią Bartosz Koziak i Radosław Kurek. Z kolei koncert finałowy odbędzie się w piątek (7.06) w Filharmonii Podkarpackiej. Angela Gheorghiu -jedna z najsłynniejszych śpiewaczek operowych naszych czasów.

Bartosz Koziak i Radosław Kurek zamiast francuskich artystów

5 czerwca w sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie mieli wystąpić francuscy artyści: wiolonczelistka Camille Thomas oraz pianista Julien Brocal z muzyką romantycznych twórców. Jednak z przyczyn niezależnych od organizatora Festiwalu, zarówno program jak i wykonawcy tego koncertu uległ zmianie. Wystąpią wtedy Bartosz Koziak (wiolonczela) i Radosław Kurek (fortepian). W programie muzyka R. Schumana, L. van Beethovena, W. Lutosławskiego oraz B. Martinů. Koncert poprowadzi Stefan Münch.

Angela Gheorghiu za kończenie 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

Gwiazdą finałowego koncertu 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, który odbędzie się 7 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej będzie Angela Gheorghiu - jedna z najsłynniejszych śpiewaczek operowych naszych czasów - olśniewająca zarówno wspaniałym głosem, jaki i wyjątkową prezencją sceniczna.

Artystka debiutowała w 1990 r. partią Mimi w Cyganerii Pucciniego. W 1994 wystąpiła w Traviacie Verdiego w ROH, pod dyrekcją Sir Georga Soltiego. Produkcja ta, wyreżyserowana przez Sir Richarda Eyre okazała się wielkim sukcesem. Angela Gheorghiu zachwyciła krytyków zyskując przydomek nowej Callas. Był to kamień milowy w karierze Artystki będący przepustką do światowej sławy. Angela Gheorghiu nagrała wiele solowych albumów, wystąpiła także w licznych studyjnych realizacjach oper i nagraniach DVD, głównie pod szyldem DECCA i EMI.

Podczas występu w Filharmonii Podkarpackiej Angeli Gheorghiu partnerować będzie rumuński tenor Teodor Ilincăi oraz Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Davida Giméneza.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Tajniki medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan na wystawie z Muzeum Etnograficznym

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: rysunki i akwarele Marii Kozłowej, Jana Stasiowskiego i Władysława Chajca, elementy wyposażenia dawnej apteki, a także przyrządy używane przez lekarzy i znachorów.

Aktualności

DKF Klaps. Świąteczny miesiąc z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Trzy projekcje filmowe zaplanowano w ramach grudniowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W repertuarze m.in. kultowy dla wielu miłośników kina „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego z 1981 r.

Aktualności

"Śnieżne Boże Narodzenie" - transmisja świątecznych koncertów Andre Rieu w Zorzy

„Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu” to zupełnie nowy, świąteczny koncert maestra André Rieu i jego orkiestry Johanna Straussa. Transmisje z koncertów będzie można zobaczyć w kinie Zorza.

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej. Zabrzmi muzyka Malawskiego i Ravela

Podczas najbliższego piątkowego wieczoru w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy muzykę jej patrona, Artura Malawskiego oraz francuskiego kompozytora M. Ravela. Orkiestrę poprowadzi Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia.

Aktualności

Balet gruziński z chórem i orkiestrą na żywo w Rzeszowie

Już wkrótce w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe widowisko, które przeniesie Was w serce Gruzji. Koncert zespołu Aphkhazeti pozwoli Wam doświadczyć magii gruzińskiego tańca, wyłaniającego się z korzeni narodowych, w połączeniu z pulsującą...

Aktualności

Architektura i człowiek na minimalistycznych fotografiach Jarka Bala

- Staram się to, co widzę ujmować w prosty i mam nadzieję, że ciekawy dla odbiorcy sposób – mówi o swoich fotografiach Jarek Bal, którego wystawę będzie można oglądać w Galerii Nierzeczywistej...

Reklama