Rzeszów - Piątek, 27.09.2024
Reklama

Wielkie święto ku pamięci Tadeusza Nalepy już za 3 tygodnie w Rzeszowie

Dodano: /

Zbliża się wielkie święto ku pamięci ponadczasowego artysty - Tadeusza Nalepy. Kolejna edycja Rzeszów Breakout Days odbędzie się w dniach 12-14 września.

W czwartek, 12 września odbędzie się koncert w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej „Trójki”.

Koncert główny odbędzie się w piątek 13 września na rzeszowskim Rynku. Podczas tego koncertu 25-lecie pracy artystycznej świętować będzie Kasia Kowalska. Usłyszymy także Polę Chobot & Adama Barana, Natalię Kwiatkowską, Magdę Piskorczyk, Roberta Luberę i Piotra Nalepę.

Po koncercie głównym, w Hotelu Bristol odbędzie się koncert klubowy Martyny Jakubowicz, jedynej w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka.

W sobotę, tradycyjnie odbędzie się akcja „Gramy dla Nalepy” w ramach której, przy pomniku muzyka na ul. 3 Maja, różni gitarzyści wspólnie zagrają jeden z najsłynniejszych utworów Tadeusza i zespołu Breakout - "Kiedy byłem małym chłopcem". Towarzyszyć im będą m.in. Piotr Nalepa i Robert Lubera. Na scenie przy wieży Kościoła Farnego zagrają zespoły May i Sold My Soul.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncerty w Radiu Rzeszów i Hotelu Bristol obowiązują bezpłatne zaproszenia. Bilety na koncert Martyny Jakubowicz będzie można otrzymać od środy 28 sierpnia w Estradzie Rzeszowskiej (jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa zaproszenia). Bilety na koncert w Radiu Rzeszów będzie można wygrać w konkursach organizowanych na fanpage'u Estrady Rzeszowskiej na portalu Facebook.

Breakout Days to wydarzenie muzyczne stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem. Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy i promuje ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując twórców inspirujących się zespołem Breakout.

PROGRAM WYDARZENIA:

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Seks, miłość i podatki" - nowy spektakl Teatru Komedia w G2A Arena

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – ale czy na pewno? Bohaterowie tej szalonej komedii robią wszystko, żeby podważyć tę zasadę. A dla urozmaicenia wikłają się też w skomplikowane...

Aktualności

Bezpłatna impreza sylwestrowa dla seniorów

Rzeszowski Dom Kultury organizuje taneczną zabawę sylwestrową dla mieszkańców Rzeszowa powyżej 60 roku życia. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a wstęp na zabawę odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych zaproszeń.

Aktualności

"Historia żółtej ciżemki" - ekranowy debiut Marka Kondrata w Kinie za Rogiem Cafe

Słynny film dla najmłodszych widzów z czasów PRL’u, będzie można obejrzeć w Kinie Za Rogiem Cafe w ramach cyklu „Wtorek z klasyką”. Obraz był ekranowym debiutem 11-letniego wówczas Marka Kondrata, grającego rolę...

Aktualności

Muzeum Dobranocek. Ta wystawa przeniesie Was w magiczny świat Disney'a

Słynna amerykańska firma, założona przez braci Roya i Walta Disneyów, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji rzeszowskie Muzeum Dobranocek przygotowało wyjątkową wystawę czasową dla fanów tej kultowej wytwórni....

Aktualności

Witold Szabłowski spotka się z czytelnikami

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie będzie reporter i pisarz – Witold Szabłowski.

Aktualności

Tajniki medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan na wystawie z Muzeum Etnograficznym

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: rysunki i akwarele Marii Kozłowej, Jana Stasiowskiego i Władysława Chajca, elementy wyposażenia dawnej apteki, a także przyrządy używane przez lekarzy i znachorów.

Reklama