Rzeszów - Piątek, 14.03.2025
Reklama

Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: /

Rzeszowskie Piwnice wspólnie z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania podzielone będą na dwie części - wykładową oraz warsztatową.

Podczas zajęć, prowadzący przybliżą młodym uczestnikom dziedzinę nauki jaką jest archeologia w szerokim spektrum tematycznym, począwszy od opisu samego zajęcia, poprzez sferę naukową i wystawienniczą  w muzeach, skończywszy na opisach poszczególnych epok, wokół których mogą zdziałać metody wypracowane przez archeologów.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już w tę sobotę 13 kwietnia o godzinie 10:00. Tematem spotkania będzie „Świat ludzi paleolitu”. Zajęcia trwają 2 godziny. Przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 14 lat.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała w pradziejach obecna Polska, Podkarpacie a nawet obecny Rzeszów. Poszukają odpowiedzi na pytania: Kiedy na tereny dzisiejszego Rzeszowa przybył człowiek? Jak wyglądał i co robił na co dzień? Poznają też rodzaje wykonywanych narzędzi   w tym okresie, a nawet wykonają własne, które zabiorą ze sobą do domu.

Terminy oraz tematy spotkań:

  • 13 kwietnia - Świat ludzi paleolitu – bilety https://tiny.pl/d7lx3
  • 18 maja -  Ceramika. Od neolitu do okresu staropolskiego.  Szczegóły oraz bilety dostępne od 15 kwietnia.
  • 1 czerwca -  Pierwsi rolnicy na ziemiach polskich. Neolit.   Szczegóły oraz bilety dostępne od 15 maja.

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie rzeszowskiepiwnice.pl

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Kursk" w Kinie Konesera

Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza w najbliższą środę tj. 16.01. o godz. 18:30 w ramach cyklu Kina Konesera na film: KURSK

Aktualności

Zgłoszenia do przeglądu zespołów alternatywnych

Dwudziestego ósmego lutego, Underground Pub wraz z portalem Muzykoholicy i Estrada Rzeszowska zapraszają na Przegląd Podkarpackich Zespołów - Alternatywy 4.

Aktualności

Koncert "króla walca" w kinie Zorza

13 stycznia o godz. 17.30 w kinie Zorza odbędzie się retransmisja koncertu popularnego skrzypka André Rieu. Będzie to specjalny koncert karnawałowy zarejestrowany w Sydney Town Hall w Australii. Cena biletu: 35 zł...

Aktualności

Jak się miała kultura w Rzeszowie w 2018 roku? Wielkie podsumowanie

Estrada Rzeszowska, Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Dobranocek, Teatr Maska, Biuro Fotografii Miasta Rzeszowa, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Rzeszowski Dom Kultury. Oto lista instytucji kultury Miasta Rzeszowa.

Reklama