Rzeszów - Sobota, 19.10.2024
Reklama

Wakacyjne warsztaty w Muzeum Dobranocek

Dodano: /

W okresie wakacyjnym Muzeum Dobranocek organizuje warsztaty połączone ze zwiedzaniem ekspozycji oraz projekcją bajek. Spotkania organizowane będą od 24.06 do 30.08.2019 r. od poniedziałku do piątku, w godz.10.00-12.00.

„Dobranocki na wakacjach” to cykl warsztatów których częścią jest zwiedzanie ekspozycji oraz projekcje dobranocek. By dostosować się do wieku i oczekiwań uczestników z oferty można korzystać elastycznie, czyli na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uczestnictwo w całości oferty (zwiedzanie muzeum + warsztaty), natomiast drugim samo zwiedzanie lub warsztaty (do wyboru)

Tematy zajęć realizowane w ramach wydarzenia:

„Scenariusz, scenopis opisowy, storyboard” – na zajęciach uczestnicy wcielą się w rolę scenarzysty i rysownika. Dowiedzą się również tego jakie są poszczególne etapy powstawania animacji. Na podstawie wymyślonych wspólnie krótkich historii – scenariuszy, powstaną kolorowe storyboardy.

„Animatiki” – uczestnicy poznają różne rodzaje animacji poklatkowej. Wspólnie wykonane zostaną także plan zdjęciowy, scenografia oraz postacie dobranockowych bohaterów.

„Eko-artyści” –  na warsztatach  plastycznych główny prym będą wiodły nożyczki, farby, klej, papier kolorowy i surowce wtórne. Wspólnie stworzymy: witraże, origami, maski oraz postacie dobranockowych bohaterów.

„Akcja – animacja – film!” – uczestnicy warsztatów filmowych stworzą samodzielnie film, poprzez przyjazną atmosferę zmotywujemy do pracy każdego uczestnika. Wcześniej oczywiście konieczne będzie zaprojektowanie i wykonanie postaci oraz scenografii.

„Dobranockowe podróże” – poprzez zabawę i wspólne podróże z bohaterami dobranocek odkrywać będziemy różne zakątki świata. Poćwiczymy znajomość mapy, poznamy tradycję i zwyczaje innych kultur.

„Latarnia czarnoksiężnika” – zajęcia przybliżą dzieje pierwszych projektorów oraz pozwolą prześledzić historię wyświetlania przezroczy. W trakcie zajęć odkryte zostaną tajniki świata animacji, znaczenie terminów filmowych. Skonstruowany zostanie także bajkowy thaumatrop, zoetrop. Dodatkowo wraz z rzutnikiem „Ania”, który produkowany był w latach 70-tych i 80-tych przeniesiemy się w świat dzieciństwa naszych rodziców i dziadków.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie 17 748 36 51 oraz mailowo edukacja@muzeumdobranocek.pl

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Świąteczne Targi Książki już w ten weekend [Harmonogram spotkań]

Ponad 60-ciu wystawców, spotkania autorskie, premiery książkowe i wiele więcej czeka na czytelników tegorocznych Świątecznych Targów Książki w Millenium Hall. Coroczne święto literatury odbędzie się już w najbliższy weekend (17 – 18.11)

Aktualności

"Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka na wielkim ekranie

W kinie Zorza będzie można zobaczyć ostatnie dzieło filmowe jednego z najwybitniejszych reżyserów i twórców kina Stanleya Kubricka.

Aktualności

Spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich, autorką bestsellerowych książek o Rosji

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem biblioteki będzie dziennikarka, reportażystka, wieloletnia korespondentka w Rosji -...

Aktualności

Koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku

30 wykonawców z Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku - UR "Cantilena" wystąpi w ramach koncertu patriotycznego pod hasłem „Ojczyzno ma…”.

Aktualności

Spektakl, który stawia diagnozę kondycji współczesnego świata. "Makbet..." w sobotę w Teatrze Przedmieście

W najbliższą sobotę, 11 listopada 2023 o godz. 19.00 w Teatrze Przedmieście będzie można zobaczyć spektakl „Makbet – głosy z ciemności” wg dramatu Williama Shakespeare’a. To nowe widowisko w repertuarze rzeszowskiego teatru....

Aktualności

Filmy dokumentalne z całego świata na dużym ekranie. 21. Watch Docs w Rzeszowie

Już po raz 16. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa organizuje w stolicy Podkarpacia Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. Projekcje będzie można oglądać przez 5 dni w dwóch miejscach festiwalowych.

Reklama