Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

W sobotę w "Siemaszce" Mistrz i Małgorzata. Będzie szalona impreza i Woland w szlafroku

Dodano: /

Reżyser i aktorzy wyłożyli karty na stół, no może nie wszystkie od razu, choć kilka dam, piątek i królów poznaliśmy. Zacznijmy jednak od obalenia kilku faktów zawartych przez Michaiła Bułhakowa w „Mistrzu i Małgorzacie”. Pierwszym z nich będzie oderwanie od lat 20. i 30., w których w oryginale dzieje się akcja powieści.

Na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej postać Wolanta nie będzie prezentowana w nienagannie skrojonym garniturze, będzie on ubrany w nieco mniej oficjalny strój jak jest m.in. szlafrok: „Chcieliśmy walczyć z przyzwyczajeniami do tych postaci, niejako przesunąć akcenty. Bardziej zmierzamy w stronę uniwersalizacji, znaku” – wyjaśnia Marzena Wodziak, która w spektaklu odpowiedzialna jest za kostiumy.

Warto również zaznaczyć, że będzie to 555. premiera w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, która wpisywać się będzie w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Czego zatem mogą spodziewać się widzowie?

„Zazwyczaj reżyser decyduje się na wybór jednego lub dwóch wątków, resztę wyrzuca. My pokusiliśmy się o opowiedzenie większości tych wątków, więc one są dość mocno okrojone, ale próbujemy zostawić esencję i zinterpretować ją przez pryzmat tego co jest uniwersalne. Myślę też, że potęgą tej powieści jest to, że ona jest w stanie zaistnieć wszędzie i o każdym czasie” – tłumaczył reżyser Cezary Iber.

Wśród 21 osobowej obsady zobaczymy nie tylko aktorów rzeszowskiego Teatru, będzie to m.in. Krzysztof Boczkowski w roli Wolanta, Kacper Pilch w roli Korowiewa, Żaneta Homa w roli Nataszy oraz Klaudia Cygoń. W rolę Małgorzaty wcieli się Dagny Cipora, natomiast Mistrza zagra Adam Mężyk. Z pozostałych aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej zobaczymy m.in.  Roberta Żurka, Mateusza Mikosia oraz Waldemara Czyszaka.

Na sam koniec, wróćmy do osoby, od której tak naprawdę wszystko się zaczyna, mianowicie do Cezarego Iberego - reżysera spektaklu,  dla którego nie jest to pierwsza premiera w „Siemaszce”. Poprzednim razem jego twór okazał się wielkim sukcesem i zachwycał widzów Teatru przez długie miesiące. Mowa oczywiście o Pogorzelisku. Czy zatem możemy spodziewać się równie porywającego widowiska lub nawet przewyższającego swoją formą poprzedni spektakl? Przekonamy się o tym już 30 marca, podczas premiery teatralnej adaptacji powieści Michaiła Bułhakowa.

Poniżej fragment spektkalu:

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kolejni wykonawcy w line-upie Re: Rzeszów Festival

Organizatorzy Re: Rzeszów Festival ujawnili kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Do ogłoszonych wcześniej Króla, T. Love, Bedoesa 2115 i Sorry Boys, dołączyli Rubens i Julia Wieniawa.

Aktualności

32 wokalistów z całego kraju zawalczy o Grand Prix festiwalu "Piosenka w Meloniku"

Festiwal odbędzie się w dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Aktualności

Re: Rzeszów Festival 2023. Znamy termin i pierwszych artystów

Festiwal odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca na Bulwarach nad Wisłokiem. Wystąpią m.in. Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love.

Aktualności

Filmowe przedszkole w Kinie za Rogiem Cafe. "Pamiętniki Florki" i zabawy z animatorkami

Kino za Rogiem Cafe zaprasza najmłodszych widzów (od 2 do 5 lat) na wspólne oglądanie bajek i zabawy z animatorkami. Spotkanie z cyklu „Filmowe przedszkole” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia...

Aktualności

"Arszenik" w teatrze Maska, po raz ostatni w tym sezonie

W najbliższy piątek 21 kwietnia o godz. 18.00 po raz ostatni w tym sezonie, w teatrze Maska będzie można zobaczyć przezabawną i całkowicie nieprzewidywalną komedię ARSZENIK. Spektakl powstał z inspiracji kultową sztuką...

Aktualności

Koncertowy kwiecień w Rzeszowskich Piwnicach. Zagrają m.in. Niechęć, Teksasy & Wojtek Cugowski oraz Totentanz

Druga połowa kwietnia w Rzeszowskich Piwnicach zapowiada się iście koncertowo. W podziemiach pod powierzchnią rzeszowskiego Rynku zagoszczą kolejne zespoły prezentujące różnorodne gatunki muzyczne. Będzie można usłyszeć mocne metalowe brzmienia, jazzowe improwizacje czy...

Aktualności

Karpacka Majówka: Trzy dni pełne smaku, muzyki i dobrej zabawy [PROGRAM]

Wydarzenie potrwa od 1 do 3 maja. Rozpocznie się od jarmarku rękodzieła i regionalnych produktów na al. Lubomirskich i al. Pod Kasztanami.

Reklama