Rzeszów - Sobota, 28.09.2024
Reklama

W sobotę w "Siemaszce" Mistrz i Małgorzata. Będzie szalona impreza i Woland w szlafroku

Dodano: /

Reżyser i aktorzy wyłożyli karty na stół, no może nie wszystkie od razu, choć kilka dam, piątek i królów poznaliśmy. Zacznijmy jednak od obalenia kilku faktów zawartych przez Michaiła Bułhakowa w „Mistrzu i Małgorzacie”. Pierwszym z nich będzie oderwanie od lat 20. i 30., w których w oryginale dzieje się akcja powieści.

Na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej postać Wolanta nie będzie prezentowana w nienagannie skrojonym garniturze, będzie on ubrany w nieco mniej oficjalny strój jak jest m.in. szlafrok: „Chcieliśmy walczyć z przyzwyczajeniami do tych postaci, niejako przesunąć akcenty. Bardziej zmierzamy w stronę uniwersalizacji, znaku” – wyjaśnia Marzena Wodziak, która w spektaklu odpowiedzialna jest za kostiumy.

Warto również zaznaczyć, że będzie to 555. premiera w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, która wpisywać się będzie w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Czego zatem mogą spodziewać się widzowie?

„Zazwyczaj reżyser decyduje się na wybór jednego lub dwóch wątków, resztę wyrzuca. My pokusiliśmy się o opowiedzenie większości tych wątków, więc one są dość mocno okrojone, ale próbujemy zostawić esencję i zinterpretować ją przez pryzmat tego co jest uniwersalne. Myślę też, że potęgą tej powieści jest to, że ona jest w stanie zaistnieć wszędzie i o każdym czasie” – tłumaczył reżyser Cezary Iber.

Wśród 21 osobowej obsady zobaczymy nie tylko aktorów rzeszowskiego Teatru, będzie to m.in. Krzysztof Boczkowski w roli Wolanta, Kacper Pilch w roli Korowiewa, Żaneta Homa w roli Nataszy oraz Klaudia Cygoń. W rolę Małgorzaty wcieli się Dagny Cipora, natomiast Mistrza zagra Adam Mężyk. Z pozostałych aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej zobaczymy m.in.  Roberta Żurka, Mateusza Mikosia oraz Waldemara Czyszaka.

Na sam koniec, wróćmy do osoby, od której tak naprawdę wszystko się zaczyna, mianowicie do Cezarego Iberego - reżysera spektaklu,  dla którego nie jest to pierwsza premiera w „Siemaszce”. Poprzednim razem jego twór okazał się wielkim sukcesem i zachwycał widzów Teatru przez długie miesiące. Mowa oczywiście o Pogorzelisku. Czy zatem możemy spodziewać się równie porywającego widowiska lub nawet przewyższającego swoją formą poprzedni spektakl? Przekonamy się o tym już 30 marca, podczas premiery teatralnej adaptacji powieści Michaiła Bułhakowa.

Poniżej fragment spektkalu:

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Balonowe Show - bajeczne widowisko dla całej rodziny w kwietniu w Rzeszowie

W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Balonona, księżniczki Balotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół.

Aktualności

Sebastian Rejent z programem "Optima Forma" w kwietniu w Rzeszowie

Sebastian Rejent powraca z nowym programem zatytułowanym „Optima Forma” i rusza w trasę po Polsce. W kwietniu odwiedzi również Rzeszów. Występ odbędzie się 18.04 o godz. 20:30 w restauracji Lord Jack.

Aktualności

Znamy dzienną rozpiskę Rzeszowskich Juwenaliów

Wielki Koncertowy Finał odbędzie się w dniach 12 - 13 maja na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Aktualności

Premierowy koncert Kłusem z Blusem w Kinie za Rogiem Cafe

15 kwietnia o 19:00 w Kinie za Rogiem Cafe odbędzie się koncert zespołu Kłusem z Blusem połączony z premierą nowej płyty zatytułowanej „Swing&Jump&Blues”! Bilety w cenie 40zł dostępne na stronie https://niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15

Aktualności

Krajobrazy miejskie oraz zabytki Rzeszowa i okolic na zdjęciach Mateusza Głuszka

W Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów prezentowana jest nowa wystawa zatytułowana „Podkarpackie 8 mm” prezentująca fotografie krajobrazów miejskich oraz zabytków Rzeszowa i okolic.

Aktualności

Krótka historia kina polskiego. "Do widzenia, do jutra" w kinie Zorza

12 kwietnia o godz. 18:30 na dużej sali kina Zorza będzie można obejrzeć film Janusza Morgensterna "Do widzenia, do jutra" z 1960 roku. Projekcja odbędzie się w ramach cyklu „Krótka historia kina...

Reklama